ראובן ריבלין
ראובן ריבלין צילום: Olivier Fitoussi/FLASH90

נשיא המדינה לשעבר ראובן (רובי) ריבלין פרסם מאמר בעיתון הארץ שבו קרא להוריד מסדר היום את סגירת גלי צה"ל.

''גלי צה"ל יצרה לאורך השנים שידור ציבורי לכל דבר, וככזה, במדינה דמוקרטית, עלינו לשמור עליה מכל משמר'', כתב ריבלין. ''גם כיום נותנת התחנה קול לציבור שמוטרד מעול הביורוקרטיה, מעניקה מזור לישראלים אוהבי נוסטלגיה בארבע אחר הצהריים, מאפשרת הבנה של הכלכלה העולמית והרחבה בחדשות החוץ, ונותנת הד חשוב לפועלם השוטף, ונטול ההילה לרוב, של חיילי צה"ל''.

לדברי ריבלין, ''את הבניין החבוט ביפו יש לנער, ויש לצקת בנכס העיתונאי השוכן בו תכנים שישובו ויבטאו לפני הכל את הציבור, כולו, על שלל עמדותיו. וכן, ראוי שישולבו בין עקרונות השידור בתחנה גם כבוד בסיסי לשונה ממך ומעט פחות גסות רוח, אך אסור לכל אלה לטשטש את העיקר''.

הנשיא לשעבר התייחס לעובדה שרק כאשר החלו להישמע קולות ימין בתחנה הצבאית החלו הקריאות לסגור אותה. "נדמה כי המזועזעים מההטיה הפוליטית בשידוריה, נחשפו אל הרעה החולה הזו רק כשהקול המפוצץ את גלי האתר השתייך לצד הפוליטי ההופכי להם — ולפתע הם הפכו לתומכים נלהבים בהשמדת תחנת הממסר.

"לא ייתכן כי בשל קולות נלוזים, העושים את חופש הביטוי פלסתר, נרכין ראש ונאבד נכס שידור ציבורי. יש להבטיח יד עיתונאית מכוונת ומקצועית מול שכאלה ולזכור כי עריכה, בשונה מצנזורה, אינה מילה גסה — היא מערכת הגנה על אמון הציבור באמצעות הכלי היקר מפז שהופקד בידי עיתונאיו''.

ריבלין קרא ''להוריד מסדר היום את תוכנית הסגירה המוחלטת של התחנה, או את מכירתה. יש לסייע לה לתת את הדין והחשבון, הנדרש בהחלט, רק לציבור מאזיניה, כשהיא עושה עיתונות טובה, מאוזנת, מנוהלת. כשהיא משדרת''.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7