אלי אסקוזידו
אלי אסקוזידו צילום: דוד הוכברג

שרת הפנים איילת שקד חתמה על הודעה בדבר מועד הבחירות המיוחדות לראשות מועצה אזורית "נחל שורק" שיתקיימו ב-26 באוקטובר 2021.

הבחירות המיוחדות לראשות המועצה נקבעו בעקבות התפטרותו של אלי אסקוזידו, ראש המועצה הקודם, ומינויו למנכ''ל רשות העתיקות.

בהתאם לחוק, מועד הבחירות נקבע ביום שלישי האחרון שלפני תום 60 ימים מיום כניסתה של התפטרותו לתוקף, אך בשל תקופת החגים ואי היכולת לערוך בחירות במועד הקבוע בחוק חתמה השרה שקד על דחיית הבחירות עקב הנסיבות.

שרת הפנים שקד: "דחיית מועד הבחירות תאפשר לתושבים לממש את חובתם האזרחית וזכותם הדמוקרטית שתשפיע על איכות חייהם בתחומי הרשות".

כאמור, אלי אסקוזידו שכיהן כראש מועצת נחל שורק במשך 22 שנים, מונה למנכ''ל רשות העתיקות ונאלץ להתפטר מתפקידו. במכתב לתושבים הוא כתב: ''אני מסיים את תפקידי בתחושת סיפוק עמוקה. זאת הודות לכם התושבים ולפניכם המחייכות, אתם נתתם לי את הכוח בשנים הרבות כראש מועצה.

''הודות לעובדי המועצה והמתנ"ס המסורים, לחברי המליאה, ולא פחות מכך הודות לעזר כנגדי, אשתי עליזה ו-4 ילדינו, שבמשך השנים האלו חלקו אותי עם המועצה ואתכם באהבה והקרבה. אני מסיים כשהצמיחה בשיאה והתושבים, שאין נפלאים מהם באף רשות בארץ, מאושרים.

''אני משאיר אחרי תקציב מאוזן, יתרות נאות וצוות עובדים מסור שעושה לילות כימים עבור התושב, שבזכות מסירותם והאכפתיות שלהם ההישגים כה רבים. אני פונה לדרך חדשה ומאתגרת בגיל בו ביכולתי עדיין לעשות שינוי. אני מאחל הצלחה למתמודדים לראשות המועצה ומזכיר להם ולמצביעים שנחל שורק הוא בית, שמערכת בחירות אינה מלחמה, שעדיין יש הרבה לצמוח מכאן ושאני כאן לכל שאלה או צורך, בקרוב כתושב מן המניין'', כתב אסקוזידו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו