אביתר
אביתר צילום: יהונתן גוטליב

ערבים הבעירו הערב (מוצאי שבת) צלב קרס בכפר הפלסטיני ביתא באזור המאחז "אביתר" בשומרון.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הגיב "המשך ההתפרעויות הברבריות של המחבלים מביתא, ועוצמת ההתנגדות האלימה במימון הרשות הפלסטינית מוכיחות עד כמה אביתר הוא מקום אסטרטגי וחשוב להתיישבות. המשך ההתפרעויות ממחישות עד כמה המתווה שהושג להסדרת הישיבה במקום אסטרטגיות לעם ישראל".

"המועצה האזורית שומרון תמשיך לפעול עם כלל הגורמים ועם תנועת נחלה לסיום סקר הקרקע הנמצא בשלבים מתקדמים כדי להגיע בזמן הקרוב ביותר האפשרי להכרזה על המקום כאדמת מדינה וכדי להעלות את הישיבה והמשפחות לאביתר. כל אחד ימשיך לעשות את מה שהוא יודע לעשות ומה שמאפיין אותו - הם ימשיכו לשרוף צלבי קרס וצמיגים כמו ברברים ואנחנו, עם ישראל, נבנה את אביתר ונקים את הישיבה וההתיישבות במקום. עם ישראל חי וינצח".

דגן הוסיף: "אני מבקש לחזק בשם כל תושבי השומרון ומשפחות גרעין אביתר את חיילי צה"ל, ולוחמי מג"ב, העומדים על משמר ארצנו, ובתוך כך שומרים גם על אביתר".

ח"כ איתמר בן גביר מעוצמה יהודית אמר כי ''הסרטון הזה צולם בכפר המחבלים ביתא, מרחק נסיעה 40 דקות מתל אביב, המראות שרואים משם אמורים להדאיג כל אזרח שהמדינה חשובה לו. עד עכשיו יש 0 מעש ותגובה של ממשלת ישראל. ככה זה כשאתה נסחט על ידי תומכי טרור, מכילים גם את זה. נפתלי ואיילת, השתיקה שלכם מול הדבר הזה נותנת לגיטימציה לטרור''.