וליד טאהא
וליד טאהא צילום: Hadas Parush/Flash90

ח"כ וליד טאהא מרע"ם התראיין לרדיו ''מַכַּאן'' בשפה הערבית ואמר כי מפלגתו לא תהסס להפיל את הממשלה אם תראה שאין לה יכולת השפעה.

"אם הישיבה שלנו בקואליציה לא תשפיע - אנחנו נפרק אותה", אמר טאהא. ''מצפה שהממשלה הזו לא תקפח את המגזר כפי שעשו ממשלות ישראל לדורותיהן. אנחנו דוחקים בשר הביטחון גנץ שלא לחזק את ההתנחלויות, אנחנו לא נשתוק".

ברשת כאן ב' דווח הבוקר (ראשון) כי שר הביטחון בני גנץ מתכוון לאשר בנייה פלסטינית בשטחי C על בסיס קבוע ולא כאירוע חד פעמי, מה שצפוי להגביר באופן משמעותי את הלחץ על גורמי הימין בקואליציה, ימינה ותקווה חדשה, שכבר בפעם הראשונה זזו באי נוחות.

ברשימה המשותפת תקפו אתמול את החלטת ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הביטחון בני גנץ לאשר בניית אלפי יחידות דיור ביישובים יהודיים ביהודה ושומרון, לצד הבנייה לפלסטינים בשטחי C.

בסיעה מפנים אצבע מאשימה כלפי מפלגת רע״מ החברה בקואליציית בנט ומותחים ביקורת על שיפוץ מערת המכפלה שיצא לדרך בימים האחרונים.

״ההודעה על אישור אלפי יחידות דיור חדשות בשטחים הכבושים ותחילת עבודות ההפקעה באל-חרם אל-איברהימי מצטרפות לאינספור מקרים של אלימות מתנחלים וצבא כלפי פלסטינים בשטחים ומוכיחים – אין חדש תחת השמש״, אמרו ברשימה המשותפת.

עוד הוסיפו: ״ממשלת מנכ״ל מועצת יש״ע בנט מחויבת בראש ובראשונה למתנחלים ולרווחתם. היא בונה אלפי יחידות דיור בהתנחלויות – כאשר כל דירה ודירה מעמיקות את פשע המלחמה שהוא הכיבוש. היא מפקיעה שטחים באתר הקדוש בחברון ומסלימה את המצב באזור - למען הקלת הגישה של המתנחלים לאתר. אין פה שום ״סטטוס קוו״ מדיני – אלא המשך מגמת הנישול שבסופה סיפוח.

״המחאות הרפות של מרצ לצד שתיקתן של רע״ם ומפלגת העבודה מוכיחות שהן חלק מתהליכי הנישול והעמקת הכיבוש. המשותפת תמשיך להיות הקול היחידי שעומד באופן עקרוני לצד העם הפלסטיני ולמען סיום הכיבוש״, לשון ההודעה.