הרב מאלי והשר כהנא
הרב מאלי והשר כהנא צילום: דוברות

השר לשירותי דת מתן כהנא ביקר הבוקר (א') בישיבה הגבוהה "שירת משה" ביפו, שם הוא נפגש עם ראש הישיבה הרב אליהו מאלי ולאחר מכן שוחח עם תלמידי הישיבה.

בשיחה עם התלמידים בבית המדרש אמר כהנא: "כאחד שהיה בסיירת מטכ"ל, ושירת 25 שנה כטייס קרב בחיל האוויר אני אומר לכם - אין דבר חשוב יותר מלימוד תורה.

״מי שיכול להשקיע את חייו בלימוד תורה – אני מפציר בו שיעשה זאת. כולנו יודעים כמה מעטים מסוגלים ללמוד תורה כל היום ולכן תפקידנו לטפח אותם ולוודא שהם מקבלים את כל מה שהם יכולים כדי להיות בעולמה של תורה. השאר צריכים לחיות חיים של תורה בתוך עולם המעשה- בצבא, באקדמיה, ברפואה ובמשפט. לימוד התורה חשוב מאין כמוהו למדינת ישראל. בחורי הישיבות הם הסיירת ששומרת על הביטחון הרוחני שלנו".

השר שוחח עם התלמידים על תפקידה של הציונות הדתית: "בצבא אתם תפגשו חיילים שאינם יהודים על פי ההלכה אבל ישראלים לכל דבר ועניין. איתם תשכבו במארבים, תלחמו למען מדינת ישראל ותהיו מוכנים לספוג כדור בשבילם בלי להתבלבל אפילו.

״כן, אנחנו לא מוכנים להפקיר את הזירה החשובה הזו של הגיור- מדובר בעתיד שלנו כמדינה יהודית. מחובתה של הציונות הדתית כפי שאני רואה אותה - לקחת אחריות על עם ישראל כולו: בכשרות, בגיור ובכל סוגיה המונחת לפתחנו", כך כהנא.