התורים בנתב"ג
התורים בנתב"ג צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

מחר (שני) תיכנס לתוקפה החלטת משרד הבריאות הקובעת חובת בידוד לחוזרים ממרבית מדינות העולם ולכן הגישו היום כמה חברות תעופה ותיירות עתירה לבג"ץ בבקשה לחזור מן ההחלטה.

עו"ד יגאל בורוכובסקי ממשרד עורכי הדין בורוכובסקי ושות' מייצג את העותרות, ביניהן חברת קשרי תעופה, שהמנכ"ל שלה הוא אילן שלו. השניים שוחחו עם ענת דווידוב ב-103FM על העתירה והציגו את עמדותיהם.

בורוכובסקי הסביר: "כולנו סגורים כאן, לכאורה מטעמים בריאותיים. אם זה היה מועיל לבריאות עוד היה אפשר להבין, אבל 'זכינו' להיות מקום ראשון בעולם לנדבקים לנפש, אז כנראה שמשהו בשיטה לא עובד", וטען כי "לנסוע מת"א לעפולה הרבה יותר מסוכן, יש שם יותר מאומתים מאשר בגרמניה. אנשים לא נדבקים במטוסים, זאת גם לא הטענה ולא מפני זה מגינים עלינו".

שלו תיאר את המצב בחברה שלו: "גרף ההזמנות הולך בהלימה אל מול כל הצהרה של בכיר במשרד הבריאות או של ראש הממשלה בכבודו ובעצמו שאומר תשקלו נסיעה לחו"ל או אל תטוסו. כל יומיים שלושה משנים את ההגדרות של המדינות האדומות ולציבור אין שום יכולת לתכנן לעצמו חופשה עם איזה אופק, אפילו של שבועיים, ככה קשה מאוד להתנהל".

בהמשך אמר: "בתחילת התהליך נוצר מתווה מאוד הוגן ומסודר ששולל אפשרות שנוסע מאומת יעלה על טיסה או ירד מטיסה. נכנס גם הצו של בידוד של 24 שעות מרגע הנחיתה ועד לקבלת התשובה השלילית, ככה שאנחנו בסוג של מעגל סגור ומוגן מאוד. אנחנו רוצים לשמור על בריאות הנוסעים והציבור. צריך להבין ששדה פתוח זה לא רק נופשונים, אלא גם נסיעות עסקים, ואיחוד משפחות ופונדקאות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו