בנט ושאשא ביטון
בנט ושאשא ביטון צילום: Tomer Neuberg, יונתן זינדל - פלאש 90

ראש הממשלה נפתלי בנט הרים את קולו על שרת החינוך יפעת שאשא ביטון ומנכ"ל משרדה, יגאל סלוביק, והדיון בהשתתפותם הפך לטעון במיוחד.

על פי הדיווח בחדשות 12, נציגי משרד הבריאות הציגו את הנתון שלפיו עד עכשיו רק 35% מבני הנוער התחסנו - והשרה שאשא-ביטון והמנכ"ל סלוביק שבו וחזרו על עמדתם: "אין לנו בעיה שתחסנו, אנחנו רק נגד חיסונים בשעות הלימודים. אנחנו לא חושבים שמנהלי בתי ספר ומנהלי המחוזות צריכים לעסוק בזה".

ראש הממשלה בנט הרים את הקול, ועל פי אחד הנוכחים בדיון הוא גם דפק על השולחן בזעם ואמר לשניים: "התמלאה כוס ההמתנה, אתם צריכים להיות אלה שתובילו את מבצע החיסונים של בני הנוער, אתם לא עושים כלום".

בנט האשים את השרה והמנכ"ל שהם כל הזמן רק דוחים ורק מערימים קשיים - ומפילים את האחריות על משרד הבריאות. בנט דרש משאשא-ביטון ומנכ"ל משרד החינוך לא רק לא להפריע, אלא להוביל את המהלך ממש - כפי שצה"ל מוביל את המהלך של חיסון חיילים כך ש"משרד החינוך יתגייס וייקח את זה על עצמו".

כתב חדשות 12 ירון אברהם דיווח כי במהלך הדיון הזהיר שר הבריאות ניצן הורוביץ שפתיחת שנת הלימודים ב-1 בספטמבר כלל לא בטוחה - זאת עקב מספר המתחסנים הנמוך בקרב בני הנוער: "אם שיעורי ההתחסנות בקרב בני הנוער לא יעלו דרמטית בימים הקרובים - נהיה בבעיה גדולה. כולנו רוצים לפתוח את שנת הלימודים, אבל שנדע זאת כולנו".

נבחנת אפשרות להחיל תו ירוק על תלמידים, כשהמשמעות של הצעד הזה היא שכל תלמיד מעל גיל 12 שירצה להיכנס לבית הספר והוא לא מחוסן או מחלים - יצטרך להציג בדיקת קורונה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו