שי ראובני
שי ראובניצילום: עצמי

השטויות של ג'ו.

 בזמן שנשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ (כן אני יודע שקצת קשה לזכור אותו מאז שפייסבוק סגרו לו את החשבון לנצח) עוד היה על כס נשיאותו, הוא החליט להוציא את הכוחות האמריקניים מאפגניסטן, כן אחרי עשרים שנה שם הגיע הזמן לחזור הביתה.

ממשיכו בתפקיד ג'ו ביידן המשיך עם היוזמה הזו ואמר לפני חודש בערך על הוצאת הכוחות מאפגניסטן "לומר שהטאליבן ישתלט על אפגניסטן אחרי יציאת הכוחות האמריקניים משם זה שטויות". 

מישהו פה טעה, טעה בגדול. עכשיו, אני לא מדבר על הנחת היסוד משוללת ההיגיון שחושבת שהטאליבן, ארגון טרור רצחני שדאע"ש (כן אלה עם הסכינים והראשים הערופים) למדו ממנו את שיטות הפעולה ישמור על השקט כשהדוד סם ייצא מאפגניסטן זו הנחת יסוד על הפנים. לראות את התמונות של האזרחים שם מנסים לברוח מהמדינה, כשנשיא המדינה בעצמו בורח ומפקיר את המדינה לטרוריסטים זה מראה מזעזע.

מה עושה העולם הנאור? ניחשתם נכון, מסתיר את הדיפלומטים שלו ושולח כוחות לחלץ אותם משם, מה יהיה על אפגניסטן? לא כל כך מעניין. מתי זה כן יהיה מעניין? כשזה יפריע לנפט של מישהו לזרום או משהו בסגנון. ג'ו והשטויות שלו.

בינתיים, בישראל.

טוב אז בגלל שאצלנו הכל סופר קול ורגוע, רה"מ בנט יצא להינפש לו במהלך סוף השבוע האחרון כאילו חיזבאללה לא ירו טילים על הצפון לפני שבוע ואין מגפה לנהל (אגב, איך קוראים לה? קורונה? דלתא? ואם קוראים לה דלתא למה ממשיכים לחסן בחיסון נגד קורונה? קטונתי.) כן כן החבר'ה מעזה מרגישים קצת מקופחים מאז שהאח הגדול מהצפון לקח להם את תשומת הלב אז הם הציבו אולטימטום, שאם עד הערב הם לא יקבלו את הכסף הקטארי הם יתחילו במלחמת התשה עם הכיבוש הציוני.

מזל שאצלם "מילה זו מילה" וכשאני אומר "מילה" אני מתכוון רקטה למטרת רצח ופגיעה באזרחים, מה תהיה התגובה לרקטה שנורתה לשדרות היום? נפוצץ פחון ונאמר בקול סמכותי שלא נבליג ולא נשתוק על כל פגיעה בתושבי הדרום וכן, אני יודע שזאת שיטה של ביבי אבל כוח האינרציה לא אמור לבוא על חשבון תושבי עוטף ישראל. בטוחני שחברי וועדת החוץ והביטחון ובראשם איבתיסאם מרעאנה וחברי הקבינט המדיני-ביטחוני הורוביץ ושו"ת בתוספת קמצוץ רע"מ ישמרו וידאגו לביטחוננו כי הרי  איך אמר בני גנץ? "איסראיל לפני הכל".

אגב, שר ביטחוננו הנפלא שומר עלינו כל כך טוב שאין לו בעיה לשמור גם על כל החבר'ה בשכונה, ללבנון הוא מציע סיוע, גם לטורקיה ואפילו לשכנינו מעבר לקו הירוק הוא החליט לתת 1,000 יחידות דיור בשטחי סי, הכל לפי החוק כמובן. תגידו, מה עם היישוב ההוא שהבטיחו להקים לא מזמן, איך קראו לו? אחיה? אחיטוב? זה לא כל כך משנה, כי עם כמות היחידות האלו לשכנינו שוחרי השלום לא יישאר מקום לעוד יישוב ציוני ששמו היה אמור להיות אביתר.

שקר נוסף שרה"מ בנט מכר לציבור הימין ולציבור הדתי לאומי בפרט בלי קשר לשקר שקלמן ליבסקינד חשף בסוף השבוע האחרון על תקציב החמ"ד החמודי (כן איילת שקד הגיבה לפרסום שלו אבל למה שנאמין למי ששיקרה בעצם?).

מינוס ועוד מינוס שווה פלוס?

טוב, אז המצב לא הכי מושלם אצלינו בחצר, אבל מה הקשר בין שטויות לשקרים והאם יכול להיות יותר גרוע? בקרוב עתיד להתקיים מפגש פסגה בין נשיא ארה"ב ג'ו ביידן לרה"מ בנט כשגולת הכותרת היא הסכם הגרעין עם איראן ואולי פתיחה מחודשת של הקונסוליה האמריקנית במזרח ירושלים (כלומר חלוקת ירושלים דה-פקטו).

אתנחתא קטנה לסיום, למי שאולי יש בטעות תהיות לגבי אהדתו של ביידן למדינת ישראל והיהודים, יש לציין כי כשהיה ביידן סגנו של נשיא ארה"ב ברק חוסיין אובמה, הוא התבטא באופן אנטישמי כאשר האשים את ה"שיילוקים" (דמות ממחזה של שייקספיר בשם "הסוחר מוונציה" שמתוארת כיהודי צמא דם ורצחני) בכישלונות הכלכלה האמריקנית. תצרפו לזה את יכולת החיזוי המופלאה שלו באפגניסטן ותוסיפו קצת רה"מ דלתא בנט ונראה מה ייצא ממפגש הפסגה הזה... נקווה שהפעם מינוס ועוד מינוס יהיה שווה פלוס כי אם לא, יש מצב שמכמות הבדיחות על חשבוננו עוד יעשו סטנדאפ.