עמיחי ושירה איש-רן והתינוק החדש
עמיחי ושירה איש-רן והתינוק החדשבאדיבות המשפחה

אלפים צפו אתמול (שני) בהתרגשות גדולה בבריתו של התינוק אליה רועי, בנם של שירה ועמיחי איש-רן ששודרה כאן בערוץ 7.

ראש המועצה אזורית שומרון, יוסי דגן, פרסם פוסט בדף הפייסבוק שלו בעקבות הברית, בו תיאר את התחושות של סגירת המעגל והניצחון שהוא מסמל עבור תושבי השומרון.

"זו הייתה ההלוויה המצמררת ביותר שהשתתפתי בה בימי חיי", פותח דגן את הפוסט שלו בפייסבוק "לפני שנתיים ו-8 חודשים, נפצעו שירה איש-רן ובעלה עמיחי, תושבי אלון מורה, בפיגוע ירי בצומת עפרה. שירה, בסוף הריונה, נפצעה קשה, עמיחי נפצע בינוני. הם שרדו את הפיגוע בניסי ניסים, אבל התינוק שנולד נפטר כעבור שלושה ימים. הוא נטמן בהר הזיתים בירושלים בהלוויה עצובה וקשה, המצמררת ביותר שהשתתפתי בה".

לדבריו של דגן, "לקבור תינוק בן 3 ימים - אין דבר מצער וקשה יותר מזה. כשקראו לי להספיד, היה לי קשה לדבר. נשבעתי ברגעים האיומים הללו, כי משפחת איש-רן ואנו, שכניהם וחבריהם - תושבי השומרון, לעולם לא נישבר. נשבעתי אז כי כולנו ננקום את הרצח המתועב - ונעשה זאת באמצעות הוספת אור, חיים ובניה בשומרון. נבחר בחיים. ואכן, שירה ועמיחי, זוג מלא כך כך באור אמונה ותקווה, בחרו בחיים".

"למרות הפציעות הקשות של שניהם, הם לא ויתרו. שירה ועמיחי חזרו לגור באלון מורה, על אף הטיפולים הרפואיים הארוכים והמתישים. היום, בחסדי שמים, חגגו עמיחי ושירה את ברית המילה לבנם - הראשון שנולד אחרי אחרי הפיגוע. שירה ועמיחי איש-רן, תושבי אלון מורה - חלוץ ההתיישבות בשומרון, הם סמל לניצחון הרוח. סמל לניצחון שלנו על הרוצחים המתועבים והאכזרים הללו. סמל לניצחון האמונה היהודית, סמל לניצחון ההתיישבות בשומרון", הוסיף דגן.

בסיום הפוסט כתב כי "ההתיישבות בשומרון, כהמשך ישיר לחלוצי העליה הראשונה ותלמידי הגר"א, צומחת יחד מתוך האתגרים ומביאה חיים חדשים. מתוך כל האתגרים והקושי, אנו בונים את ארץ ישראל עוד יותר - באהבה לארץ הזו, באהבה לעם הזה. להבדיל בין קודש לחול ובין אור לחושך. "ואעבר עליך ואראך מתבוססת בדמיך ואמר לך בדמיך חיי ואמר לך בדמיך חיי".