עמירם בן אוליאל
עמירם בן אוליאל צילום: AVSHALOM SASSONI/POOL

שופט בית המשפט העליון גורג' קרא הורה אתמול (ב') לפרקליטות להציג בפניו חומרים חסויים מתיק דומא. מדובר הן בחומרים חסויים שהוצגו בהליכי המעצר של תיק דומא בפני בימ"ש השלום והמחוזי וכן נהלים חסויים של השב"כ.

החלטת בימ"ש מגיעה לאחר שעורכי דינו של עמירם בן אוליאל, עו"ד אביגדור פלדמן ועו"ד יהושע רזניק, הגישו בקשה לביהמ"ש להסיר את החיסיון שהוטל על הפגישה בפרקליטות שבה הוחלט להפעיל עינויים במהלך החקירות, וכן לחשוף את את הנהלים הפנימיים בשב"כ שמאפשרים חקירה בעינויים.

עוד ביקשו עורכי הדין לחשוף את הפרוטוקולים והמסמכים שתיעדו את העינויים בזמן אמת, שלב אחרי שלב. את הבקשה הגישו סנגוריו של בן אוליאל במסגרת ערעור לבימ"ש העליון כנגד החלטת המחוזי שהרשיע את בן אוליאל ברצח בדומא.

השופט קרא קבע, כי החומרים החסויים יוצגו בפניו במהלך דיון שיתקיים בעוד כשבוע "בהמשך לדיון שהתקיים ביום 27.6.21, נקבע בזאת דיון נוסף ביום 22.08.21 בשעה 9:00. במהלכו יתבקשו באי כח המשיבה להציע לעיונו של בית המשפט בלבד, את החומרים הבאים : 1. החומר החסוי שהוגש לבימ"ש בעת הדיונים בבקשת הארכת מניעת המפגש בין המבקש לעורך הדין. 2. נוהלי השב"כ שנחסו בתעודת חיסיון", קבע קרא בהחלטה.

עו'ד אביגדור פלדמן ועו"ד יהושע רזניק המייצגים את בן אוליאל מסרו "אנו מביעים שביעות רצון מההחלטה, ומקווים שחשיפת החומרים, שלדעת הפרקליטים חיוניים להגנה, תוביל לעשיית צדק עם המערער."

נזכיר כי בימ"ש המחוזי מרכז בלוד, קבע כי בן אוליאל עונה בשב"כ, ואף פסל חלק מההודאות אשר הוצאו מבן אוליאל בעינויים. עם זאת, הרשיע בימ"ש את בן אוליאל ברצח. כעת מתנהל ערעורו בבימ"ש העליון, שם מבקשים עורכי דינו לזכות אותו מכל אשמה ולהורות על שחרורו בהקדם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו