בשבת הקרובה תתקיים שבת הארגון של תנועת 'עזרא' שנדחתה מחודשי החורף עקב מגיפת הקורונה.

סגן מזכ"ל התנועה, אביעד מוזס, התארח באולפן ערוץ 7 וסיפר מדוע הוחלט לדחות את שבת הארגון ולקיימה בקיץ.

"זה משהו שנמצא בראש שלנו כבר כמה שנים. קיבלנו הרבה פניות ממנהלי בתי ספר שחודש ארגון משבש את הפעילות הפורמלית בבתי הספר. החלטנו לנצל את ההזדמנות הזו".

''ללא קשר כלל ל'ממשלת השינוי' הנושא של יצירת שינוי בחברה הישראלית נבחר כמרכז העיסוק עבור המדריכים והחניכים. "התקופה הזו הביאה איתה המון שינוי בחיים שלנו, את חלקם אנחנו רוצים לאמץ וחלק היינו רוצים לשים בצד אחרי שהקורונה תסתיים. התקופה היתה מאתגרת מאוד בכל ההיבטים ובעיקר החינוכיים. אם בבית ספר מאוד קשה ב'זום', למדריך בתנועת נוער יותר קשה לאסוף את החניכים.

''מצאנו פתרונות שונים כולל עבודה בפורום משפחתי. בט"ו בשבט הזמנו את כל המשפחה להיות חלק בהתנדבות וזו רק דוגמה אחת. חילקנו ערכות שאיחדו את כל המשפחה לפעילות - גם בסגרים. ברגע שהיה מותר חזרנו באופן מיידי לסניפים והרגשנו כמה הנוער היה זקוק לפעילות הזו, לפגוש חברים ולהיות חלק ממשהו שהוא יותר מרק להיות מול המסך", מוסיף מוזס.

ב'עזרא' ציינו בסיפוק את העובדה שבמפעלי הקיץ של התנועה לא היו כלל נדבקים בקורונה. "זה היה קיץ מאוד מאתגר. חשבנו שהוא יעבור ללא הקורונה ואז ראינו שנתוני התחלואה מחמירים ונערכנו באופן חסר תקדים עם בדיקות מהירות שערכנו לפני המחנות וגם דרישות מחמירות יותר מאלה של משרד הבריאות וכך הצלחנו למנוע תחלואה במפעלים שלנו. הרגשנו את הצמא האדיר של החניכים והמדריכים לחזור לסוג של שגרת פעילות".