אריק מויאל (משמאל). ''לוחם ומפקד אמיץ''
אריק מויאל (משמאל). ''לוחם ומפקד אמיץ'' צילום: דובר צה"ל

אלוף-משנה אריק מויאל נכנס לתפקיד מפקד חטיבת "מנשה", במקומו של אלוף-משנה יאיר פלאי, שיחל בקרוב את לימודיו במכללה לביטחון לאומי.

טקס החילופים נערך הערב (ג׳) במחנה "עין שמר", בראשות מפקד פיקוד המרכז אלוף יהודה פוקס ובהשתתפות מפקדים, חיילים, משפחות ומוזמנים נוספים.

מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת-אלוף יניב אלאלוף, אמר בטקס: "השלווה מהגלבוע, יופיים של העמקים העתיקים ועוצמתה של ההיסטוריה הרחוקה במרחב, עלולים להטעות ולהכהות את החדות הנדרשת על מנת לנצח בכל היתקלות עם מחבלים''.

אלאלוף פנה למח''ט היוצא: ''פלאי, נלחמת במשך שנתיים. נלחמת עד היום האחרון בתפקידך. הובלת את היחידות המבצעיות הטובות ביותר בצה״ל ובמדינת ישראל, בסמטאות וברחובות המאתגרים ביותר''.

למח''ט הנכנס אמר אלאלוף: ''מויאל, ניסיונך הפיקודי והקרבי, במיטב יחידות השדה בצה״ל הינו הנכון ביותר לפיקוד על חטיבת מנשה. יכולותיך הגבוהות, ההחלטיות, המקצוענות, הערכים וקור הרוח הם ערובה איתנה להמשכיות נכונה ונדרשת לפיקוד איכותי על החטיבה. אני סומך עליך ובטוח בהצלחתך בהמשך".

מפקד חטיבת "מנשה" היוצא, אלוף-משנה יאיר פלאי: "בשנתיים האחרונות זכיתי לפקד על החטיבה בתקופה מאתגרת, בה חווינו אירועים משמעותיים. בין האירועים, משבר הקורונה, הפסקת התיאום, עסקת המאה, מבצע 'שומר החומות' ועד שלשום בלילה, בהיתקלות בג’נין. במהלך התקופה האחרונה עברנו אירועים קשים לצד הצלחות משמעותיות. לצערי איבדנו בדרך שני אנשים יקרים, אסתר הורגן ז"ל ולוחם גולני, סמ״ר עמית בן יגאל ז"ל, אנצור את זכרם בליבי לעד. בהצלחות ובכישלונות שמנו תמיד לנגד עינינו את המשימה - הגנה על התושבים, הגנה על בתיהם והגנה בצירים. הגנה מתוך רצון לאפשר חיים משגשגים בחבל ארץ זה. יזמנו, עשינו, השתנינו, דייקנו את עצמנו ושאפנו להשתפר כל העת.

''מויאל, הכרנו לאורך השנים בשבילים, אני שמח מאוד שאתה מגיע לפקד על החטיבה. אין ראוי ממך, אדם מדהים, לוחם ומפקד אמיץ מהשורה הראשונה. אני בטוח שתוביל את החטיבה למקומות חדשים בהצלחה רבה ובמסירות", הוסיף פלאי.

מפקד חטיבת "מנשה" הנכנס, אלוף-משנה אריק מויאל: "אני מקבל היום את האחריות להגנה על גזרת מנשה. אני מודה למפקדיי על הפקדון היקר ובעיקר על האמון בי. אעשה כל שיידרש על מנת להילחם בטרור, לספק ביטחון ולאפשר חיים, צמיחה ושגשוג, יחד עם השותפים הרבים למשימה זו. פלאי, תודה והערכה רבה בשמי, בשם החטיבה ובשם כל אותם אלו שאינם יודעים אפילו כמה פעלת למען ביטחונם. כל מי שחוכמתו מרובה ממעשיו אין חוכמתו מתקיימת, חובת ההוכחה היא עלי. יחד נעשה ונצליח".