תת-אלוף עומרי דור
תת-אלוף עומרי דור צילום: דובר צה"ל

תת-אלוף עומרי דור נכנס לתפקיד מפקד בסיס חיל האוויר "פלמחים", במקומו של תת-אלוף יואב עמירם, אשר כיהן בתפקיד זה בשלוש השנים האחרונות.

טקס חילופי המפקדים נערך הערב (ג') בבסיס "פלמחים" בראשות מפקד חיל האוויר אלוף עמיקם נורקין, ובהשתתפות קצינים וחיילים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

האלוף נורקין אמר בטקס: "מהמקום שאמור להיות פסטורלי עם מרחב לפיתוח תיירותי וחינוכי, אצלנו בבסיס פלמחים משגרים לויינים ומבצעים ניסויים עתירי אנרגיה. בפלמחים פועל מערך כטמ״ם פורץ דרך וממש מכאן מפקדים על מערך הגנ״א רב - שכבתי שהוא חלוץ עולמי.

''מכאן מזנקים לחילוץ, פינוי או הטסת כוחות ומתוך רצועת החוף הזו ממריאים מסוקים כבדים עם לוחמים אל מעבר לקווי האוייב. יואב, על הבסיס המיוחד הזה פיקדת לאורך שלוש שנים, שלוש שנים של פעילות מבצעית מסביב לשעון, של בניין כח ושל הובלה אמיצה המותירה תוצר שאני מאוד גאה בו. אתה מסיים את תקופת הפיקוד בחיל, שלושה עשורים של פיקוד, לחימה, הובלת אנשים ומנהיגות צבאית. זה הרגע להצדיע לך.

''את הפיקוד אעביר לתא״ל עומרי דור בעוד רגעים אחדים. לוחם, מוביל ומפקד בעל נסיון בשדה, במטה המבצעי ובמטה כח האדם. האתגרים הצפויים לנו יהיו מגוונים, אני סומך עליך. פקודי, חיל האוויר פועל מידי יום ומדי לילה, עוצמת פעולתנו נשמעת בכל מעגלי הטווחים. אני מודע לאחריות המוטלת על החיל, מביט עליכם אנשי פלמחים ויודע שיש לי על מי לסמוך", הוסיף מפקד חיל האוויר.

מפקד הבסיס היוצא תת-אלוף יואב עמירם: "אנשי פלמחים, מגוון עשיר של יחידות, מערכים, יכולות, כה רב השוני ועדיין, בסיס משותף לכולנו - מטרה משותפת. אנצור בליבי את התמונות, החוויות והרגעים, אך בראש ובראשונה הידיעה הברורה שליוותה אותי - בזכותכם ביטחונה של מדינת ישראל בידיים טובות. הערב אני מסיים פרק של שירות סדיר. אין ביכולתי לסכמו, אבל אני יודע לומר שליוו אותי בכל צומת, תחושת השליחות והאמונה באדם. עם צידה זו יצאתי לדרך לפני 30 שנים והיא משמשת אותי נאמנה גם היום.

''אני אסיר תודה על המטרה אותה שירתתי ועל האנשים שהיו לצידי לאורך השירות כולו. עומרי, ממש עוד מעט תאחוז בדגל, לאורך מסלול השירות שלנו למדתי להכיר אדם ומפקד חד, מדויק ואנושי, מנהיג. אין ראוי ממך. מח״א, לפעמים כל שמפקד צריך הוא לדעת שתהיה שם בשבילו, אני יודע להגיד שהיית שם בשבילי גם בנקודות הקיצון. היית לי מודל לפיקוד ומנהיגות. אנשי בסיס פלמחים, אנשיי, אני מסיים בידיעה שתהיו בידיים טובות, סומך עליכם שתדעו להמשיך להביא ביטחון למדינת ישראל בדרך המיוחדת של הארגון הזה, המקום הזה ובעיקר - בדרך שלכם, אני מודה לכל אחת ואחד מכם", הוסיף עמירם.

מפקד בסיס חיל האוויר "פלמחים" הנכנס, תת-אלוף עומרי דור: "כאן, בבסיס פלמחים, לפני כמעט 22 שנים צעדתי את צעדיי הראשונים כלוחם. אני גאה וירא כבוד לקבל הערב את הובלת הפיקוד על הבסיס. בסיס המשלב ערב רב של יכולות ומשימות מבצעיות המבוצעות במקצוענות רבה, על ידי אנשים מצויינים ולאורך כל ימי השנה, הימים והלילות. כבר מספר שבועות שאני מסתובב במקום המופלא הזה, מכיר את היחידות ולומד לעומק את מגוון המשימות והטכנולוגיות שאוגד הבסיס, מכל אותן יכולות התרשמתי, אך הרשים אותי מכל הכוח האנושי - אתם. אנשים איכותיים בצורה יוצאת דופן המבינים את משמעות עשייתם הייחודית למדינת ישראל''.

דור פנה למפקד היוצא: ''יואב, אתה משרת בצה״ל כ-30 שנים וכמפקד הבסיס בשלוש השנים האחרונות. בתקופתך, גדלו וצמחו דורות של מפקדים ופקודים, הבאת את הבסיס למיצוי יכולות מבצעיות פורצות גבולות. אנשי הבסיס - אנשיי, הביטו סביב אל היופי והייחודיות של המקום בו אתם משרתים. זכות גדולה לשרת אתכם, גאה לפקד עליהם בתקופה מיוחדת זו, סומך עליכם מאוד ובטוח בהצלחתינו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו