רומן זדורוב בבית המשפט
רומן זדורוב בבית המשפט צילום: ערוץ 7

בית המשפט המחוזי בנצרת ידון ויקבל הבוקר (רביעי) החלטה האם לשחרר למעצר בית את רומן זדורוב, שהורשע ברצח הילדה תאיר ראדה ז"ל, אחרי 15 שנים בכלא וכחודשיים לפני פתיחת המשפט החוזר בעניינו.

בדיון תציג משפחתו של זדורוב את המפקחים מטעמה שיהיו אמורים לוודא שהוא ממלא אחרי תנאי מעצר הבית אותו יעביר בבית הוריה של רעייתו אולגה. כל אחד מהמפקחים יצטרך להפקיד ערבות בסך 150 אלף שקלים. זדורוב יצטרך להפקיד שני ערבויות בסכום זה.

רעייתו של זדורוב, סיפרה על ההתרגשות לקראת ההכרעה בנושא, בשיחה עם העיתון 'ידיעות אחרונות'. "הילדים כבר על קוצים מאז הדיון הקודם, שבו נאמר שאפשר לשחרר אותו. הם כל הזמן שואלים מתי הוא יבוא. אני לא מפתחת ציפיות לגבי הדיון היום, ודי ברור לי שזה לא יקרה היום. לפרקליטות יש זכות לערער, והם לא יפספסו את ההזדמנות הזו, אז כנראה זה יתעכב בעוד כמה ימים".

"אני יכולה לתאר את זה, לחשוב על זה, אבל אני לא יודעת איך זה יהיה באמת. יהיה קשה, אבל ננסה, נהיה סבלנים האחד כלפי השני. נשתדל להיות רגועים ולהתרגל מחדש. הילדים מאוד מתרגשים. כל יום שואלים כמה זמן נשאר, כמה ימים נשארו, וגם שואלים הרבה על אבא", הוסיפה.

אמש הגישה הפרקליטות לבית המשפט בקשה למתן ארכה להגשת כתב אישום מתוקן נגד רומן זדורוב ולהשלמת פעולות החקירה.

בבקשה נאמר, כי התביעה פעלה ללא לאות והשקיעה מאמצים ומשאבים לצורך קידום וזירוז ביצוע השלמת פעולות החקירה, וזאת עד למועד שקבע בית המשפט.

עוד נכתב בבקשה כי חקר האמת וניהול הליך הוגן ויעיל לשני הצדדים, מחייב מתן ארכה נוספת שנאמדת בכחודש ימים, על מנת להשלים את פעולות החקירה הנדרשות, גיבושו של כתב אישום מתוקן, העברת חומרי חקירה להגנה ומתן זמן נוסף שיאפשר להגנה ללמוד את חומר החקירה שיתווסף, ולכלכל את צעדיה בהתאם.

כמו כן, מאחר שלפני כשנתיים נכנסה לתוקף הרפורמה בעבירות המתה, מטבע הדברים התביעה תביא לידי ביטוי בכתב האישום המתוקן, שייחס לזדורוב עבירה של "רצח בנסיבות מחמירות", את העובדות הרלוונטיות לנסיבות המחמירות המנויות בסעיף 301א(א) לחוק העונשין. נושא זה מצוי בדיונים בימים אלו.