הנחת אבן הפינה
הנחת אבן הפינה ללא קרדיט צילום

לאחר עשרות שנים הונחה השבוע אבן הפינה להקמת בריכה עירונית ראשונה בבני ברק, שתשרת את תושבי העיר ותאפשר לימודי שחיה בהפרדה בין נשים לגברים.

ראש העיר בני ברק אברהם רובינשטיין גולל את מסכת הקשיים שהייתה עד כה מנת חלקם של תושבי העיר בהעדר בריכת שחיה עם שעות הפרדה לגברים ונשים באופן מובנה ולאורך כל השבוע.

"עשרות שנים תושבי העיר שרצו לעשות פעולה כל כך בסיסית כמו לשחות לצרכי בריאות או ללמוד שחיה, נאלצו לנדוד אל מחוץ לעיר בתנאים קשים ובסביבה שאיננה תואמת. כעת בשליחות הרבנים אנו מתקנים, מתוך דאגה לרווחת התושבים אבל גם מתוך דאגה ל'שלמות המחנה'", אמר.

עוד סיפר כי אחד השיקולים שעמדו לנגד עיניהם של רבני העיר היא היציאה לערים חילוניות הסובבות את בני ברק אשר גורמת ל'מפגעים רוחניים'.

"היוזמה מראשיתה היא בעקבות פנייתם של הרבנים כי יש חסרון גדול ביציאתם של בני העיר לבריכות השחיה מחוץ לעיר בקולות שונות ובמקומות שונים שלעיתים הפסדם מרובה עד מאוד", אמר ראש העיר.

"לכן החלטנו לפעול בכל הכוח כדי להקים בבני ברק בריכת שחייה גדולה. בחסדי שמים הרעיון כבר קורם עור וגידים ואנחנו זוכים להניח היום את אבן הפינה לבית הזה שמראשיתו הוא בנוי על אדני ההלכה בפיקוח רבני העיר עד קצה האחרון", אמר רובינשטיין.