ויוו וגבי
ויוו וגבי ©2021 SPAI. All Rights Reserved.

דמויות מצוירות, חיות חמודות, מוזיקה טובה וכמה מסרים פשוטים הם מה שהפכו את סרטי דיסני למותג שהם היום, ולכן, כשסיימתי לראות את 'ויוו', הייתי צריך לשפשף עיניים ולוודא שוב שאכן מדובר בסרט של נטפליקס כי התחושה הייתה יותר של דיסני פינת פיקסאר. וכן, זו לגמרי מחמאה...

'ויוו' הוא סרט אנימנציה מבית היוצר של אולפני סוני ונטפליקס, והוא מציג הרפתקה מוזיקלית העוקבת אחר ויוו, קינקג'ו (הידוע גם בשם "דוב דבש" מיערות הגשם) בעל יכולות מוזיקליות מרשימות שיוצא להרפתקה של חייו.

אנדרס הזקן, איתו נהג ויוו לבלות את ימיו בנגינה, מקבל מכתב מאת מרתה סנדובל הזמרת המפורסמת המזמינה את בן זוגה לשעבר לקונצרט הפרידה שלה בתקווה שהדבר יוביל לחיבור מחודש, אך הוא נפטר בפתאומיות ולא זכה להיפגש איתה.

וויו לוקח לעצמו למטרה להעביר מכתב אהבה שכתב אנדרס למרתה, מכתב בצורת שיר אהבה. בדרך הוא פוגש לא מעט חיות מזמרות, חיות לא מזמרות ואת מה שביניהם, וכמובן, בסופו של המסע הוא מוצא את עצמו ותוך כדי זה עוזר לילדה קטנה למצוא את מקומה בסולם החברתי. קלישאתי, אבל עובד.

הסרט נבנה לאט לאט, ובעזרת עלילה פשוטה וברורה מהרגע הראשון הוא מצליח לגרום לילדים שצופים בו להתחבר למה שקורה על המסך, כשכל ילד יכול למצוא את הדמות איתה הוא יכול להזדהות. אם זו גבי, הילדה שכולם חושבים שהיא "מוזרה", ואם זה ויוו עצמו, הילד השובב שרוצה לעשות משהו טוב, והמבוגרים מסביב פשוט קצת מתקשים להבין את זה.

אין מסרים גדולים ועמוקים, לא פאנצ'ים מחודדים או ציורים מרהיבים ביופיים, אבל זה חלק מהקסם של 'ויוו'. הוא חמוד, הוא פשוט, הוא נוגע והוא בהחלט הסרט שאנחנו יכולים להושיב מולו את הילדים מתוך ידיעה ברורה שהם יהנו ושגם אנחנו נצא עם חיוך קטן. מומלץ.

*אגב, טביעת האצבע של לין-מנואל מירנדה, (שזכה בפרסי טוני, גראמי ופוליצר ויצר בין היתר את 'המילטון' (אם לא ראיתם, זו הזדמנות מעולה להשלים... מומלץ בחום), את 'שכונה על הגובה' והיה שותף ב'מואנה'), מורגשת ביותר, והוא זה שכתב והלחין את השירים ואף מדובב את ויוו. מי שחיבב את היצירות הקודמות שלו, בוודאי יהנה גם מזו.