אילנה ראדה, אמה של תאיר, בבית המשפט
אילנה ראדה, אמה של תאיר, בבית המשפט צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אילנה ראדה, אמה של תאיר ז"ל, שוחחה עם בן כספית ואריה אלדד ב-103fm והגיבה להחלטה לשחרר את רומן זדורוב למעצר בית.

"נראה תוך 48 שעות את ההחלטה, עדיין לא ידוע ולא ברור, כמובן זה יכול להיות כאן או לכן. אני חיה את זה, אני נושמת את זה, אני כל יום, הבטחתי את זה לילדים שלי, בטח ובטח לנשמתה של תאיר, שאני לא אניח לזה למרות שזה מחיר מאוד כבד, זה לא קל, זו מלחמה שמתישה לפעמים אבל זו חובתי המוסרית כלפי תאיר", סיפרה ראדה.

לדבריה, ההחלטה לשחרר את זדורוב הגיעה עם שיחת הבהרה לפרקליטות שבה היא דרשה שהמשפט ייפתח מחדש כדי לעשות צדק ולאתר את הרוצחים. "אני נותנת את ההזדמנות לפרקליטות אבל מבחינתי זו הישורת האחרונה. גם אם נראה שאני אישה קטנה מאוד מהצפון, החלטתי שיש לי דברים שאני רוצה לבקש, אם כבר נותנים לי הזדמנות כמשפחת הקורבן שאין לנו זכות במשפט פלילי לבקש, אז ביקשתי כמה דברים אז אני תקווה שהם יובאו בחשבון במשפט החוזר, אם לא, אמרתי גם להם שאני שוברת את הכלים".

בהמשך טענה כי נמצאו מסמכים שלא הגיעו לידי בית המשפט, ולא נבדקו עד תום. "יש ראיות פורנזיות שלא ניתן עליהן את הדין, פעם אחר פעם עצרו את הבדיקות האלה. הפעם אין את זה, אני לא אתן שזה יקרה. הפעם הכל יוצג, הכל על השולחן, מי שיהיה הרוצח גם אם זה זדורוב אני מורידה את הכובע, אני לא פה מחפשת דרגות או איזה תהילה, אני רוצה את הרוצחים של הבת שלי בין אם זה זדורוב בין אם זה תלמידים, אנחנו נדע אני מבטיחה".

לבסוף כשנשאלה האם היא מרוצה מתיפקודם של הגורמים ברשויות, היא אמרה כי היא מבולבלת, ולא תאפשר משפט ממוחזר. "כמו כולם אני מבולבלת. אמרתי להם שאין לי בעיה שתגידו בסופו של דבר שזדורוב רצח אבל תצטרכו להוכיח גם פורנזית גם ראייתית ולא לעשות משפט חוזר. אם אני אראה שיהיה משפט חוזר אז זה לא יהיה הפעם, קצתי בכל הספינים, ובכל האמירות שלהם".