הודיה מונסוגנו
הודיה מונסוגנו באדיבות המשפחה

בית משפט בפרו החליט על שחרורה של הצעירה הישראלית בעלת הצרכים המיוחדים, הודיה מונסנגו, שהיתה נתונה במעצר בית בשנה האחרונה. בעקבות ההחלטה מונסנגו תוכל לשוב לישראל.

מונסנגו שנעצרה בשנת 2019 בפרו באשמת עבירות סמים נאלצה גם לשבת בכלא במשך כשנה.

גורמים רבים בישראל הפעילו מאמצים למען שחרורה ביניהם גם שר החוץ יאיר לפיד והנשיא לשעבר ראובן ריבלין.

לפיד הגיב הערב לבשורות ואמר, "בשבוע הראשון שלי במשרד מיניתי צוות מיוחד לטיפול בשחרורה של הודיה ועבדתי איתם צמוד. לא נחגוג לפני שנראה אותה נוחתת בארץ, אבל מותר כבר קצת לשמוח".

"בשבילי להגן ולשמור על צעירים עם צרכים מיוחדים זו חלק ממשימת חיי", הוסיף שר החוץ.

בני משפחתה של הודיה עקבו בדאגה אחרי מצבה ותהילה, אחותה, סיפרה לפני כשנה לרשת ב' על הרגעים שאחרי שחרורה מהכלא למעצר בית. "כל כך משמח, דיברנו עם הודיה והיא מתרגשת. היא מרגישה ונשמעת בסדר גמור".

"יש הוכחות שהיא לא אשמה", אמרה אז האחות. "לשמחתנו בית המשפט הסכים להוציא אותה למעצר בית. אנחנו מקווים להשיג לה חנינה. היא שמחה והחיוך לא יורד לה מהפנים".

יו"ר השדולה לבריאות הנפש, ח"כ מיכל וולדיגר אמרה בתגובה להודעה על השבתה של הודיה מונסניגו לישראל, "‏במאי 2019 נעצרה הודיה וברוך השם היום התקבלה ההחלטה בפרו להחזירה הביתה. תודה לעורכי דינה ולמשפחתה האהובה שלא עצמה עין ולא הפסיקה לרגע לדאוג להשבתה. תודה לנשיא המדינה יצחק הרצוג שדאג לסייע היכן שרק ניתן ולמשרד החוץ. הודיה, מחכים לשובך".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו