יאיר לפיד
יאיר לפיד צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר החוץ יאיר לפיד מצהיר הערב (חמישי) בראיון לכאן 11 כי מבחינתו סגר נוסף אינו בא בחשבון.

"אני אתנגד לסגר נוסף. אני חושב שצריך לעשות הכול כדי לא להגיע לסגר נוסף".

"בהתפרצויות הקודמות. היו שלושה סגרים ארוכים ומייסרים ובכל זאת מתו 6,500 ישראלים. זאת אומרת שלא בהכרח מדובר בצעד היעיל ביותר", הוסיף לפיד.

לגבי פתיחת שנת הלימודים אמר לפיד כי צריך לעשות הכל כדי לפתוח את מוסדות החינוך. "אנחנו לא יודעים לכמה שנים המגפה איתנו ונצטרך לקיים חיים תקינים לצידה. חלק מחיים תקינים זה שילדים הולכים ב-1 בספטמבר לבית ספר". לפיד סיפר על דיון שקיים עם שרת החינוך יפעת שאשא ביטון: "היא אמרה לי דבר יפה - 'מערכת החינוך אינה הבעיה אלא הפתרון'. זו עמדתי".

לפיד שמצא את עצמו במאבק דיפלומטי מול פולין בעקבות 'חוק הרכוש' אינו מצטער על התנהלותו. "הכדור נמצא אצל הפולנים. הם מכירים את המסרים שהועברו להם. הם מטיפים לנו מוסר מבוקר ועד ערב".

"כל מזרח אירופה מסתכלת על זה, אם לא הייתה תגובה חריפה היינו רואים חוקים כאלה בכל מדינות מזרח אירופה. חלק מסדר היום שלי הוא להחזיר את הגאווה הלאומית והגאווה היהודית לשיח. שמדינת היהודים לא תעבור בשתיקה על התנהגות כזאת", הוסיף.

לפיד סיפר שבממשלה הנוכחית אין הסכמה בנוגע לסוגייה הפלסטינית ואף שהוא תומך בפתרון שתי המדינות, זה לא יקרה בממשלה זו. "רוב העבודה מול אבו מאזן היא בתחום הביטחוני, ולא בתחום החוץ. לא דחוף לי להתקשר לאבו מאזן", דברי לפיד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו