ד"ר שי בן יוסף
ד"ר שי בן יוסף צילום: דוברות

הסוציולוג ד"ר שי בן יוסף מצטרף לארגון יד תמר כיועץ אקדמי. יד תמר תומך מדי שנה ביותר מ-4,000 משפחות חולי סרטן. אנשי הארגון וצוותי המתנדבים מלווים משפחות וקהילות שחוו משבר או אירוע מאתגר, יד ביד לאורך כל הדרך.

ד"ר בן יוסף, (64), הוא מומחה בפיתוח ארגוני קהילתי ונחשב לאחד מגדולי המומחים בנושאי קהילתיות בישראל, ושימש עד לאחרונה כיועץ ארגוני בפיקוד העורף. לאחרונה הוא היה עסוק בסיוע בהתמודדות מול אתגרי הקורונה וכן בהתנהלות במהלך מבצע 'שומר החומות'.

הוא עמד בעבר בראש המחלקה לפיתוח קהילה בחברה למתנ"סים ומשמש כיום כיועץ עבור מגוון רחב של משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, יישובים כפריים, עמותות וארגונים עסקיים, ומחדש מהלכים כל העת בתחום החדשני הזה. בן יוסף גם מרצה בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת חיפה, בבית הספר למנהל עסקים במכללה האקדמית קריית אונו ובמכללה למנהל בראשון לציון.

במסגרת תפקידו כאיש פיתוח ארגוני וקהילתי, ד"ר בן יוסף מסייע לקבוצות הפועלות במסגרת הקהילה להתארגן, לפתח מערכות יחסים וערכים על מנת לקדם יוזמות ופעולות להשגת יעדיהם המשותפים. "מה שמניע אותי", ציין באחד מראיונותיו בעבר, "זוהי ההכרה כי מיצוי הפוטנציאל האנושי יהפוך את העולם למקום טוב יותר לנו ולילדנו".

עם כניסתו לתפקיד מציין ד"ר בן יוסף כי "יד תמר הוא מפעל חברתי יחיד במינו וחשוב מאוד, שהצליח לבנות שיטה ייחודית על מנת לגשר על הדילמה של משפחות שמלוות את יקיריהן במשבר מתמשך שמחייב עזרה מהקהילה שהינה המשאב החשוב ביותר שקיים בסביבת המשפחה המתמודדת. השיטה של יד תמר מאפשרת למצות את משאבי הקהילה בסיוע למשפחות שמתמודדות עם מצבים מאתגרים גם לאורך זמן וגם בצורה מכובדת. אני שמח מאוד על ההזדמנות שניתנה לי להעניק מהניסיון וההבנה שצברתי בתחום הקהילתי לארגון חשוב בציבוריות הישראלית כיד תמר".

יו"ר ומייסד ארגון יד תמר מיכי וסרטייל בירך את היועץ האקדמי החדש: "הצטרפותו של ד"ר שי בן יוסף מעניקה גושפנקה אקדמית לשיטת תמר לקהילה שכבר פועלת בהצלחה רבה בכ-80 קהילות ברחבי הארץ. כאוטוריטה אקדמית בתחום פיתוח וארגון קהילות, ד"ר בן יוסף יהווה נדבך נוסף בשיפור וחיזוק המודל של יד תמר, להיטיב עם המטופלים ולהעצים את המתנדבים המסורים".