נפתלי וגילת בנט
נפתלי וגילת בנטצילום: דוברות

פרק חדש נפתח ביחסים בין ראש ממשלת ישראל נפתלי בנט לבין עבדאללה מלך ירדן, אחרי ביקורו של בנט בעמאן ופגישתו עם המלך, השבוע הגיעה מתנה.

העיתונאי נחום ברנע סיפר בטורו ב"ידיעות אחרונות" כי עבדאללה שלח לגילת בנט קמח מיוחד שפותח ויוצר בארצו. "מכיוון שאשת ראש הממשלה היא קונדיטורית, המתנה יאה לה (וגם לא גוררת אחריה חשדות פליליים). אם יש קמח, אולי תהיה תורה''.

לקראת נסיעתו של בנט לארצות הברית, ברנע סיפר כי הסוגיה הפלסטינית תעלה בפגישה של בנט בבית הלבן. "בנט ינסה למקד את השיח בפתרונות מעשיים: להבהיר שהעת לא בשלה, לא בצד הישראלי, לא בצד הפלסטיני, למהלכים גדולים, פוליטיים. אפשר לעשות הרבה במהלכים קטנים, מדודים, בשטח. המסר בין השורות יהיה: אם אתם רוצים בהמשך קיומה של ממשלת השינוי, הניחו לנו.

"בנט יכול, כמובן, לשאת את הנאום שהיה נושא מן הסתם אילו היה עדיין באופוזיציה: מה שקרה באפגניסטן צריך להבהיר לעולם שאסור לישראל להסכים לעולם להקמת מדינה פלסטינית, ואסור לה לפנות דונם אחד בגדה. ברגע שישראל תצא, הרשות תקרוס, הכוחות הצבאיים שלה ייעלמו, וחמאס ישתלט, עם חוקי האיסלאם, עם הטרור.

"זה מה שהיה אומר נתניהו אילו היה ראש הממשלה היום וטראמפ היה המארח שלו בבית הלבן. אבל טראמפ לא שם ונתניהו לא כאן, וביידן, שספג מכה מוראלית לא פשוטה באפגניסטן, מצפה לבשורות טובות, לא להטפת מוסר", כך נחום ברנע.