בועז ביסמוט
בועז ביסמוט צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

עורך העיתון "ישראל היום" בועז ביסמוט טוען כי לנפתלי בנט, ראש ממשלת ישראל, אסור להגיע בשבוע הבא לוושינגטון ולהיפגש עם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן.

ביסמוט תוקף את ביידן וכותב כי ''ביידן הצליח בשבעה חודשים לעשות את מה שלקח לג'ימי קרטר כמעט קדנציה שלמה: לגרום לאמריקה לאבד את שארית אמינותה בעולם כמדינה שאין להתעסק איתה''.

''אפגניסטן תהיה כרטיס הכניסה חזרה של הרפובליקנים להשתלטות מחדש על שני בתי הקונגרס. לא מכיוון שהבוחרים כועסים על הנסיגה עצמה, אלא משום שהם כועסים על כך שביידן הפגין את חולשתה של אמריקה וגרם להרמת גבה לגבי יכולתו להוביל את אמריקה גם בזירת הפנים לעוד שלוש שנים. הבוחרים ירצו משהו לאזן אותו, בדמות של רוב רפובליקני בקונגרס''.

לדברי ביסמוט, בנט צריך לדחות את הנסיעה כי "אסור להתייצב לצד אדם שבגללו אמריקה איבדה כל כך הרבה מאמינותה, ולמעשה הגישה על מגש של כסף את המזרח התיכון לטהרן ולטליבאן. אם בנט מעוניין שטהרן וחמאס יפסיקו לחייך, עליו להראות לביידן שהוא לא מוכן לשתף פעולה בגישה הזאת.

''אם ביידן נתון למתקפה מימין ומשמאל, כולל מצד CNN ואחרים בתקשורת שבדרך כלל שרים שירי הלל לגביו, סימן שהוא באמת בצרות. האם בנט רוצה להיות זה שמכשיר אותו שוב, ובכך לתת לו תו ירוק להחזרת פרדיגמת שתי המדינות על השולחן? האם בנט רוצה לעד להיות זה שבזכותו תוכנית שלום דמוקרטית תונח שוב על השולחן ותכניס את ישראל והקואליציה לסחרור פוליטי נוסף?

''אולי ביידן ירצה להפגין 'הישג' בעניין הפלשתיני. אולי מסוג צמצום הבנייה בהתנחלויות, צעד שבנט כבר מתקדם לקראתו באופן לא רשמי לאחרונה. זה לא הזמן לבנט להיראות כמי שנכנע ללחץ אמריקני. ביידן צריך להתמודד עם בעיותיו לבד. בנט, היה עדיף לדחות את הנסיעה''.