הוא עבד שנים רבות בנאמנות ובחריצות אצל הבוס שלו, אבל התבייש לבקש ממנו העלאה בשכר. בכל פעם דחה את הבקשה, עד שאשתו אמרה לו: "לך, אני מאחוריך. תנסה ותצליח!". הוא נכנס אל המשרד של הבוס ואמר: "בוס יקר, אחרי כל כך הרבה שנים שאני עובד אצלך, תן לי בבקשה העלאה במשכורת". הבוס חשב כמה רגעים, וענה: "קיבלת, בשמחה רבה".

העובד יצא חזרה הביתה מאושר, ומיד עדכן את אשתו: "בשורה טובה, קיבלתי העלאה במשכורת!". כשנכנס לביתו, ראה שאשתו הכינה לו בסלון ארוחת ערב מפוארת, עם כל התבשילים שהוא אוהב, נרות דולקים ויין משובח. הוא התקרב על מנת להתיישב על הכיסא, ועל הכיסא הוא רואה מכתב. הוא פותח את המכתב וקורא בזה הלשון: "בעלי היקר, אני ידעתי שתצליח לקבל העלאה במשכורת, מגיע לך! כל הארוחה המפנקת הזו, בכדי להראות לך כמה שאני אוהבת אותך ומעריכה אותך!".

אחרי שאכלו את המנה הראשונה והשניה, קמה האישה להביא קינוח. מבלי שהיא שמה לב, נפל מבגדה עוד מכתב. בעלה הרים את המכתב וקרא: "בעלי היקר, לא נורא, לא קרה שום דבר. גם אם לא קיבלת את ההעלאה בשכר, אני מעריכה אותך ואוהבת אותך בכל מצב. עשיתי את כל הארוחה הזאת רק בשביל להראות לך כמה אני מעריכה אותך ואוהבת אותך!". האיש התחיל לבכות. הוא הבין כמה אשתו אוהבת אותו באמת, ולא בתנאי של שום הצלחה.

בפרשת כי תצא אנחנו קוראים על 74 מצוות עוצמתיות. בין המצוות הרבות אנחנו למדים על מצווה שהיא אבן יסוד בעם היהודי: להקים בית בישראל על ידי חופה וקידושין - אומרת לנו התורה: "כי יקח איש אישה". אחד האתגרים המיוחדים בחיים שלנו, שתהיה לנו זוגיות שמחה ומאושרת, ושתהיה מושתתת על יסודות של תורה ומצוות, עם אהבה ואחווה אמיתיים. את זה אנחנו צריכים לעשות מתוך שאיפה לאהבה שאינה תלויה בדבר, מתוך הבנה שיש חיבור אמיתי של הנשמות, ובכך נזכה לברכת ה' לשלום בית ושמחה לאורך כל החיים.

בברכת כתיבה וחתימה טובה לשנה טובה ומתוקה
שבת שלום,
הרב שמואל רסקין
בית חב"ד קרן אור בודפשט

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו