איתמר בן גביר
איתמר בן גביר צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר הגיב אחר הצהריים (שישי) לפוסט שפרסם חבר הכנסת עופר כסיף בו תקף את לוחם גולני שהתעמת עם חבר הכנסת אחמד טיבי בחברון.

כסיף טען בפוסט בפייסבוק "השבוע ניסה חייל חצוף למנוע מעבר מחברי כנסת מהרשימה המשותפת לרחוב א-סהלה בחברון הכבושה. חברי הכנסת ערכו סיור בעיר ולפי חוק חסינות חברי הכנסת, אסור היה להפריע לתנועתם".

"למרות הכיבוש והאפרטהייד, במדינת ישראל אסור להגביל תנועת חברי כנסת. גם אם הם אינם בני הגזע 'הנכון'. אופק, 'גיבור צבא ההגנה', לא שמע על כך. הוא הרי בן ל'גזע האדונים', ולכן רק הוא יקבע מה מותר ומה אסור לנבחרי ציבור. קלגס קטן, היסטרי וגזען. בסוף, הגיע המפקד, הפושע התקפל והח"כים עברו. גם צבא הכיבוש יתקפל, העם הפלסטיני יזכה לחירותו, ושלום אמת צודק ישרור פה".

בן גביר הגיב לו "‏קלגס תקרא לך ולחברים שלך שמצדדים באויב ובוגדים במדינת ישראל. לא לחייל צה"ל צדיק שמנע מהחבר המחבל והשקרן שלך (לפי פסק דין של בית המשפט), להבעיר את חברון", כתב.

יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' צייץ בטוויטר "חבר כנסת בישראל מכנה חייל צה״ל קלגס. פעם זה היה פותח מהדורות חדשות. ראש הממשלה ושר הביטחון היו מגנים. אבל עכשיו עם ממשלת השינוי והריפוי שצריכה את האצבע של כסיף לתקציב צריך להכיל. בושה וחרפה. אחיי לוחמי צה"ל הגיבורים תתעלמו מהאיש הקטן והחולה הזה. חזקו ואמצו!"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו