בנימין ושרה נתניהו
בנימין ושרה נתניהו צילום: Yonatan Sindel/Flash90

עיתונאית "ידיעות אחרונות" סימה קדמון חשפה ביום שישי לאן טסו יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו, רעייתו שרה ובנם יאיר.

"בעוד שהמוני בני הגיל השלישי יושבים בעמדות החיסונים, התפרסמה השבוע תמונה של אחד מהם יושב על המזוודה בשדה התעופה בסן־פרנסיסקו. על פי מקורות, היעד של משפחת נתניהו הוא לא החוף המערבי", כתבה קדמון.

"הם היו אמורים לעלות על טיסת יונייטד להונולולו, ומשם על מטוס פרטי לאי לאנאי שבהוואי, שכמעט כולו נמצא בידיים פרטיות. ושלא ייצבט לכם הלב על שרה שדוחפת עגלה עם מזוודות: בכל מקום חיכו להם סידורי קרקע נרחבים, שלא לדבר על מספר המאבטחים שליוו אותם'', הוסיפה קדמון.

ומי צילם את תמונת נתניהו כשהוא יושב על מזוודות בשדה התעופה בסן פרנסיסקו? "מצלם התמונה הוא עורך דין חרדי ממרכז הארץ המתגורר בפתח תקווה", סיפר אריה זיסמן, עורך החדשות ב'יתד נאמן', והביא את הסיפור האמיתי של התמונה.

"האיש זיהה את נתניהו ישוב על המזוודות, וצילם אותו בשיא התמימות. לאחר מכן פנה אליו וביקש להצטלם איתו. נתניהו שנענה בדרך כלל לפניות אלו ללא היסוס, היה עייף מהטיסה, והשיב בחיוך: 'אני כרגע בחופשה. הבה נדלג על התמונה!'.

"האיש מיהר להתנצל (בתמונה מהזווית השנייה, אכן רואים כיצד הוא מניח את ידו על חזהו כאות התנצלות), ואמר לנתניהו כי הוא לא מתכוון להפריע לו בחופשתו".

העורך דין סיפר לאריה זיסמן כי "תכנן להשתמש באופן מושכל בתמונה, אולם היא הופצה ללא רשותו באתרי החדשות השונים ובמדיה החברתית תוך פגיעה בזכויות היוצרים ובקניין הרוחני. לדבריו, עם שובו ארצה הוא מתכנן לנקוט בכל האמצעים המשפטיים כנגד מפיצי התמונה ללא רשותו".