נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: ערוץ 7

59% מהציבור נתנו לממשלה ציון רע בטיפול בקורונה ורק 35% העריכו את תפקוד הממשלה כ"טוב", כך עולה מסקר מיוחד שביצע מכון מדגם בראשות מנו גבע עבור "אולפן שישי".

מדובר בירידה הולכת ונמשכת לאורך החודשיים האחרונים, כשבסקר הקודם 37% מהמשיבים העריכו את תפקוד הממשלה כ"טוב", בעוד 54% בלבד כ"רע".

באשר לראש הממשלה נפתלי בנט, 40% מגדירים את תפקודו כ"טוב" ו-51% כ"רע". באשר לשר החוץ יאיר לפיד, 43% מגדירים את תפקודו כ"טוב" ו-45% כ"רע" - פער קטן בטווח הטעות הסטטיסטית. 60% מהמשיבים מגדירים את תפקודו של שר הביטחון בני גנץ כ"טוב" ו-29% כ"רע".

אצל שר האוצר אביגדור ליברמן התמונה כמעט הפוכה: 56% מגדירים את תפקודו כ"רע" ו-35% כ"טוב". רוב בעלי הדעה - 48% - מעניקים לשרת החינוך יפעת שאשא-ביטון ציון "רע", בעוד 38% מעניקים לה ציון "טוב". באשר לשר הבריאות ניצן הורוביץ, מספר המשיבים שמעניקים לו ציון "טוב" - 43% - זהה למספר המשיבים שמעניקים לו ציון "רע".

רוב בעלי הדעה - 46% - מעדיפים את ממשלת נתניהו, בעוד 33% בלבד מעדיפים את ממשלת בנט. בחלוקה בין ימין לשמאל, 69% ממצביעי הימין מעדיפים את ממשלת נתניהו ו-16% את ממשלת בנט. בקרב מצביעי המרכז-שמאל, 61% מעדיפים את ממשלת בנט ו-14% מעדיפים את ממשלת נתניהו.

באשר לשאלה מי מבין האישים הבאים, נפתלי בנט או בנימין נתניהו, היית מעדיף שיהיה ראש הממשלה – 45% מבעלי הדעה השיבו נתניהו בעוד 25% בלבד השיבו בנט. לשאלה מי מבין הכי מתאים להיות ראש הממשלה - נתניהו או יאיר לפיד - 47% השיבו נתניהו ו-31% ענו לפיד. נתניהו מוביל עם 47% לעומת גנץ עם 26% בלבד.

באשר לשאלה לאיזו מפלגה היית מצביע אם הבחירות היו מתקיימות היום, הליכוד מתחזקת בשני מנדטים ל-32 ויש עתיד נשארת המפלגה השנייה בגודלה בכנסת עם 20 מנדטים. ש"ס מקבלת 9 מנדטים ושתי מפלגות - כחול לבן והעבודה - זוכות כל אחת ל-8 מנדטים.

יהדות התורה עם 7 מנדטים וימינה בראשות ראש הממשלה נפתלי בנט עם 6 מנדטים בלבד – כמו גם הרשימה המשותפת, ישראל ביתנו והציונות הדתית. שלוש רשימות מתנדנדות על גבול אחוז החסימה עם 4 מנדטים, שלושתן מהקואליציה: תקווה חדשה, מרצ ורע"ם. הממשלה הנוכחית עם 60 מנדטים בסקר בעקבות היחלשות של נפתלי בנט בשני מנדטים שעוברים לליכוד, ייתכן שעל רקע משבר הקורונה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו