המוקדנים של העתיד?
המוקדנים של העתיד?צילום: iStock

אילון מאסק, הבעלים והמייסד של חברת טסלה, הכריז בסוף השבוע כי החברה עתידה ליצור רובוט עתידני דמוי אדם.

בדומה למכוניות הטסלה, הרובוט ישתמש באינטליגנציה מלאכותית ועשוי לעזור לבני האדם בעבודות מסוכנות או משעממות.

בהכרזה שנתן מאסק, הוא אמר שחברת טסלה היא כבר עכשיו "חברת הרובוטים הגדולה בעולם" וכך הסביר שלא מדובר בשינוי גדול כל כך. לדבריו, כל מכונית טסלה היא למעשה "רובוט על גלגלים" והוא אמר ש"זה רק הגיוני" לחבר את המערכת הקיימת לרובוט דמוי אדם.

הרובוט, עתיד להיות גבוה קצת יותר מ1.70, לשקול קצת למעלה מ55 ק"ג ולהיות מסוגל לרוץ במהירות של קצת יותר מ8 קמ"ש. מאסק הרגיע שהרובוט מיועד "להיות חברותי" וכן צחק ואמר שהחברה מייצרת אותו כך שבני אדם יוכלו לברוח ממנו או להשתלט עליו במקרה הצורך.

מאסק צפה שסביר שנוכל לראות אב טיפוס של הרובוט כבר בשנה הבאה, אך לא נקב במחיר שהרובוט עשוי לעלות. הוא אמר שהוא מקווה שבעתיד בני אדם לא יהיו חייבים לעבוד בעבודה פיזית אם הם לא ירצו בכך ובמקומם יוכלו להעסיק רובוטים. הרובוט יוכל גם לשמוע ולהבין פקודות ואפילו ללכת לקניות בסופר במקומנו.

ההכרזה על הרובוט החדשני מפתיעה במיוחד לאחר שמאסק התריע לפני כ-7 שנים כי רובוטים בעלי בינה מלאכותית עלולים לפגוע בבני אדם. בהכרזה מאסק התלוצץ שהוא באמת מקווה שהרובוט החדש לא יהיה חלק מסרט דיסטופי, כשהוא מתייחס לחששות השומעים על איום הרובוטים על בני האדם.

בכל מקרה, ניתן לשער כי גם אם אב הטיפוס של הרובוט יוצג כבר בשנה הבאה, הדרך לייצור המלא שלו עדיין ארוכה למדי.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!