תקיפות צה"ל ברחבי רצועת עזה דובר צה"ל

מטוסי קרב תקפו הלילה (מוצאי שבת) ארבעה אתרים לאחסון וייצור אמצעי לחימה של ארגון חמאס.

מצה"ל נמסר כי התקיפה הנרחבת בוצעה בתגובה להפרות הסדר שהתקיימו בצפון רצועת עזה, במהלכן בוצע ירי משטח הרצועה, ממנו נפצע לוחם מג"ב באורח קשה מאוד.

"חמאס ממשיך להוביל את רצועת עזה למדיניות טרור תוך ניצול האוכלוסיה האזרחית. צה"ל ימשיך ויגיב בתקיפות כנגד ניסיונות הטרור מרצועת עזה ורואה בארגון הטרור חמאס כאחראי לכל הנעשה בשטח הרצועה", נמסר מדובר צה"ל.

בשדרות דיווחו תושבים על נזק שנגרם לבניין מגורים וחצר בית בעקבות ירי מקלעים שבוצע מרצועת עזה לעבר מטוסי חיל האוויר. מצה"ל נמסר הלילה כי בהתאם להערכות מצב הוחלט על תגבור אוגדת עזה בכוחות נוספים. "כוחות צה"ל ערוכים לכל התפתחות", נאמר.

בתוך כך הלוחם שנפצע שימש צלף ביחידה מיוחדת של מג"ב בדרום הארץ. במהלך המהומות נפגע מירי מטווח קצר בראשו. הלוחם הועבר לבית החולים סורוקה בבאר שבע ונותח ניתוח חירום.

המפכ"ל יעקב שבתאי אמר לאחר פרסום פציעתו של החייל כי "אנו לא נרפה את ידנו ונמשיך לפעול בתקיפות ובכל העוצמה אל מול אלה שרוצים לפגוע בנו ובביטחון אזרחי ישראל שלמענם אנו פועלים".

עוד הוסיף שבתאי: "בשמי ובשם שוטרי משטרת ישראל ולוחמי מג"ב, אני מאחל החלמה מהירה לסמ"ר ב', לוחם יחידת המסתערבים של מג"ב שנפצע הערב באורח אנוש מירי בגבול רצועת עזה. כל הגורמים הפיקודיים והמקצועיים מלווים ותומכים כעת במשפחתו".