הרב שי פירון
הרב שי פירון צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר החינוך לשעבר הרב שי פירון שהיה מספר שתיים ברשימת "יש עתיד", סיפר לעיתון ידיעות אחרונות מדוע ומתי נותק הקשר בינו לבין חברו שר החוץ יאיר לפיד.

"אחרי שתמכתי פומבית בממשלת אחדות, יאיר החליט שהדבר הזה לא מתאים לו, וזה כואב לי מאוד", אומר הרב פירון ומתכוון לתמיכתו בהקמת ממשלת האחדות של גנץ ונתניהו. לפיד כזכור היה מתנגד נחרץ להקמתה ונפרד מגנץ בשל המהלך הזה.

"אחרי שכיניתי אותו במאמר הזה שקרא לממשלת אחדות 'יאיר ידידי' קיבלתי ממנו ווטסאפ קצר: 'אל תקרא לי ידידי'. וזהו. מאז לא דיברנו. אחת הסיבות שבגללן אני לא נמצא בפוליטיקה היא שבפוליטיקה אין חברים. ואני לא יודע לחיות בלי חברים", אמר באנחה.

האם הרב פירון ענה ללפיד על ההודעה ההיא? "עניתי במשך חודשים ארוכים. כמעט כל יום שישי. הוא לא ענה מעולם".

"אני מאוד אוהב את יאיר לפיד ואני חייב לו המון. לא הייתי שר חינוך בלי יאיר לפיד. לא היית מראיינת אותי עכשיו אם הוא לא היה ממנה אותי למספר שתיים ביש עתיד. אבל אם אהוב ליבי לפיד מסתכל על הנאומים שלו בכנסת ב־2013 על החרדים ומצד שני על היכולת שלו להרכיב ממשלה ב־2021 אני חושב שלא מן הנמנע שאם חלק מההתבטאויות בעבר היו אחרות, הסיכוי להקים ממשלה עכשיו היה יותר גבוה. האם אני מבין למה יאיר אמר את הדברים אז? כן. האם אני מסכים? לא עם הכל”.

“אני מבין אותו. ועדיין הייתי כותב את זה שוב, כי המחויבות שלי היא לרעיונות ולאידיאולוגיה. אם חס וחלילה יקרה ליאיר משהו אני אגיע לשם ראשון ואם הוא יצליח אני הראשון לברך אותו, אבל יש גם דברים שמותר לי לחשוב אחרת ממנו. אני אוהב את הבן אדם. הוא עושה דברים טובים. בשבילי זה כאב לב. באמת”.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו