בנט: נבוא חשבון במי שפוגע בלוחמים שלנו גיל יוחנן

ראש הממשלה, נפתלי בנט, התייחס היום (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה להסלמה בגבול רצועת עזה ולפציעתו באורח קשה של לוחם מג"ב בראל חדריה שמואלי.

"אני רוצה לשלוח איחולי החלמה מהירה ותפילה לרפואתו של לוחם מג"ב, סמל-ראשון בראל חדירה שמואלי, שנפצע אתמול מירי מחבל על הגדר ברצועת עזה", אמר בנט.

"אנחנו נבוא חשבון עם מי שפוגע בלוחמינו ובאזרחי ישראל. במהלך הלילה, צה"ל הגיב בתקיפה נרחבת ברצועה. קיימתי בשבוע שעבר הערכת מצב באוגדת עזה, ביחד עם שר הביטחון בני גנץ והרמטכ"ל אביב כוכבי. אני יכול לדווח לכם שצה"ל, פיקוד דרום ואוגדת עזה ערוכים ומוכנים לכל תרחיש", הוסיף ראש הממשלה.

על ביקורו השבוע בוושינגטון אמר בנט: "אני יוצא לפגישה עם נשיא ארה"ב ג'ו ביידן. אנחנו נוסעים במתכונת מצומצמת בגלל הקורונה שעולה גם שם, אבל התזמון חשוב מאוד כיוון שאנחנו בנקודה קריטית ביחס לאיראן. היא מתקדמת בהעשרת אורניום וקיצרה משמעותית את פרק הזמן שדרוש לה לצבור את החומר הנדרש לפצצה גרעינית אחת. ירשנו מצב לא פשוט".

"איראן מתנהגת בצורה בריונית ואגרסיבית בכל האזור. אני אומר לנשיא ביידן שזה הזמן לבלום אותה, לעצור את הדבר הזה ולא לתת חבל הצלה בדמות כניסה מחדש להסכם גרעין שכבר פג התוקף שלו. נציג תוכנית סדורה שבנינו בחודשיים האחרונים לבלימת האיראנים גם בממד הגרעיני וגם בממד התוקפנות האזורית".

בנט הוסיף: "כשנחזור נארח בישיבת הממשלה את קנצלרית גרמניה, ואסע לפגוש את נשיא מצרים א-סיסי שהזמין אותנו במטרה להדק ולהרחיב יחסים בין המדינות באזור".

בנט עקץ את ראש הממשלה לשעבר נתניהו על המשבר מול ירדן: "אנחנו עכשיו צריכים לשקם את היחסים אחרי שהם נהרסו סתם, פשוט בלי סיבה. מילא היה משהו. עימות מיותר שבגלל נאלצנו להחזיר את מובלעת נהריים".

לוחם משמר הגבול, סמ"ר בראל חדריה שמואלי, נורה אתמול במהלך העימותים שקיימו פלסטינים בגדר. הוא מאושפז בבית החולים סורוקה באורח אנוש ונשקפת סכנה לחייו.

הורי הלוחם מתחו ביקורת על הצבא ואמרו "היה כאן מחדל, איך נותנים להם להגיע כל כך קרוב לחיילים".

"איך הם נצמדים אליהם והם לא יורים", תהו הוריו של הלוחם. "אלה הוראות הפתיחה באש. אלה ההוראות שהיו גם קודם. גם מחדל שהתקרבו לגדר וגם שלא ירו בהם ואפשרו את זה".

שרת הפנים איילת שקד הודיעה כי היום יאושר סיוע של 12.5 מיליון שקל לרשויות המקומיות לרכישת ציוד לטובת היערכות לתפילות במתחמים פתוחים.

"המטרה להצטייד בציוד הנדרש להתאמת מתחמי התפילה בשטחים ציבוריים פתוחים כגון ציליות, מצננים, לקראת תפילות הימים הנוראים וחגי תשרי ובכדי לאפשר את תפילות החג תוך שמירה על הבריאות", הוסיפה שקד.

השר יועז הנדל התייחס לאירוע בגבול רצועת עזה בכניסה לישיבת הממשלה ואמר "נגיב בעזה ונשמור על הריבונות שלנו בצורה מלאה ונחזיר את ההרתעה שהופרה והייתה חלשה ב-12 שנים האחרונות".