איילת שקד
איילת שקד צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

שרת הפנים איילת שקד הגיעה לאולפן "המהדורה המרכזית" של חדשות 12 והתייחסה להתפתחויות הבריאותיות והביטחוניות האחרונות.

השרים התכנסו הערב כדי לדון, בראש ובראשונה, בפתיחת שנת הלימודים ההולכת ומתקרבת. "על התיכונים אין מחלוקת, כיתות ז'-י"ב יתחילו ב-1 בספטמבר", הבהירה שקד. "יש 50% מחוסנים ואני מקווה שיתחסנו עוד גם בבתי הספר. ההורים יאשרו, וניידות מד"א יעברו במוסדות החינוך".

"בעניין היסודי נדון ונקשיב לכולם", הוסיפה. "לדעתי נכון לפתוח את הלימודים אחרי ראש השנה, ב-9 בספטמבר, כדי להרוויח בעיקר עוד שבוע של חיסונים שבו מצליחים לחסן כמעט חצי מיליון איש, אבל נשמע את כולם. אני יודעת שרוב השרים תומכים בתוכנית להתחיל את השנה ב-1 בספטמבר".

שקד קראה לציבור להמשיך להגיע למתחמי החיסונים ולקופות החולים: "לא חיכיתי יום אחד כדי לקבל את החיסון, מי שיכול – שילך מחר ויעשה זאת". על האפשרות שפייזר תאשר לחסן גם ילדים צעירים מגיל 12, אמרה שקד: "עובדים על זה, רה"מ ומשרד הבריאות בקשר עם החברה. האתגר כרגע הוא לחסן 50% מבני הנוער ואת יתר האוכלוסייה הבוגרת".

שרת הפנים התייחסה גם למתיחות הביטחונית בדרום, לנוכח פציעתו של לוחם מג"ב בראל חדריה, שנורה בידי מחבל במהלך הפרות סדר בגבול. בעבר שקד נשמעה תקיפה הרבה יותר ביחס למדיניות הישראלית מול חמאס, ועל כך אמרה הערב: "גם היום אני חושבת שצריך להתמודד עם חמאס עם הרבה כוח".

נוסף על כך, היא הסבירה מה השיגה עד כה הממשלה החדשה בהשוואה לקודמתה: "כבר היום הפסיקו את העברת הכסף המזומן לחמאס. שר הביטחון דאג למתווה של כרטיסים, כך שהכסף יעבור למי שצריך. נפגע בארגון הטרור הזה. המטרה שלנו היא למנוע את ההתעצמות שלו. לא עושים את זה בהכרח יום או יומיים אחרי אירוע. רוצים להגיב מתי שנוח לנו, ולא מתי שנוח להם".

שקד התייחסה גם לנסיעתו של בנט לארה"ב לפגישה עם ביידן, והדגישה: "הם יתמקדו בנושא האירני, זו ליבת הפגישה".