יעל שבח
יעל שבחצילום: רעות קורנברג, 'ראות טובה'

יעל שבח, אלמנתו של הרב רזיאל שבח הי"ד, שנרצח בפיגוע ירי ליד חוות גלעד לפני יותר משלוש שנים, נזכרה היום (שני) בשיחה שהייתה לה עם נפתלי בנט לאחר שרזיאל נרצח.

שבח נזכרה בשיחה הזאת בעקבות השיחה הקשה בין ראש הממשלה נפתלי בנט לאביו של החייל בראל שמואלי שנפצע אנוש בגבול עזה במהלך השבת לאחר שירה בו מחבל ערבי.

במהלך השיחה בנט, כזכור, התבלבל בשמו של החייל הפצוע ואף לא ידע היכן הוא מאושפז. לאחר מכן התנצל ראש הממשלה בנט. "טעיתי בתום לב - מצטער מעומק ליבי", אמר.

"אז הקשבתי לשיחה עם בנט", כתבה שבח בחשבון הטוויטר שלה. "נזכרתי בשיחה שהייתה לי איתו מיד אחרי הרצח. לא בדיוק שיחה. אני דיברתי, שלא לומר צרחתי עליו, והוא ישב שם והקשיב והוריד ראש, ודמע, ולא פצה פה וכשסיימתי לפרוק עליו את כאבי זעמי ואבלי הוא מלמל ניחום קצר, קם והלך להלוויה, ספד את רזיאל וחזר אחרי כל מילה שאמרתי".

"אני כואבת עם משפחת חדריה שמואלי", הוסיפה. "אכן מביש שראש הממשלה לא זכר פרטים בסיסיים אותם היה צריך לזכור כשדיבר עם אביו של בראל, אני כועסת על תפקוד הממשלה הזו ובפרט על העומד בראשה. עם זאת, יש בשיחה הזו משהו אנושי וכואב וכן, גם אצילי משהו ביכולת להיות בשקט בזמן שיוסי פורק את תסכוליו ובגמגום האותנטי ולא-יודע-כל של בנט".

"אני מעריכה מאוד את בנט על התכונות האלו. כאדם מכבד, אנושי, מכיל, מקשיב ומאפשר. לא כראש ממשלה", כך יעל שבח.