מדרשת אורות התחיה ‬
מדרשת אורות התחיה ‬ צילום: באדיבות המצלם

חשבת על זה פעם? אלול הוא לכאורה החודש האחרון בחודשי השנה. אבל באופן תמוה, הוא לא מתאפיין באווירה של סוף. של סיום. האווירה שמלווה אותו היא לגמרי אווירה של התחלה. ולא רק בישיבות.

זה מפני שחודש אלול, בעומק, הוא ההתחלה של ההתחלה. ר' צדוק הכהן מלובלין כותב שאם נצייר בדמיוננו את חודש אלול הראשון בהיסטוריה, רגע לפני תשרי הראשון, בו נברא העולם, נוכל לראות בו את רבש"ע יושב ומתכנן. חושב, מה הוא רוצה לברוא.

חודש אלול הוא בעצם חודש המחשבה שלפני המעשה. חודש שלם לתכנן את העתיד, החיובי, הטוב והרצוי, רק לאחריו, נוכל להגיע נכון ליום כיפור, ולהתוודות על העבר.

תשובה לפי זה, היא קודם כל להצליח להשתחרר לרגע מהעבר וההווה שלנו, שמעיקים עלינו, להרים את העיניים מעל המציאות העכשווית, להרים את המבט מהקשיים והתסכולים והנפילות, ולהתחיל לשאת עיניים אל עתיד אחר. להציב לעצמנו חזון, תקוות, שאיפות, חלומות.

לברר ולעצב מה אנחנו רוצות!

במדרשת 'אורות תחיה', אחת המדרשות המובילות שמכירות לעומק את עולם הנפש, ובשנתיים האחרונות פועלות גם באופן מקוון, הבינו את הפוטנציאל האדיר הגלום בימים הללו, והרכיבו תכנית לימוד מעצימה בשם "מסע תשובה. שוות מאהבה". תכנית שתאפשר לכל אישה, במקום שהיא נמצאת (תרתי משמע) לנצל את הימים הללו, ולבנות לעצמה, ממש כפי שעושים לפני בניה או שיפוץ של בית, תכנון מקדים של איזו שנה היא רוצה לעצמה. "שנת חלומותיה".

להרשמה למסע תשובה >>

מרצי מסע התשובה של מכללת אורות התחיה
צילום: יח"צ

"אנחנו חיות בעולם מלא ניסיונות" מזכירה רויטל רגב, ראשת המדשה. "הגענו לעולם הזה, גדלנו, למדנו דבר או שניים, וציפינו שהרצון הטוב שלנו יביא לנו טוב. ונגיע לאן שחלמנו. סה"כ נשמע הגיוני, לא? אז זהו, שלא! למדנו כמה דברים, אבל אף אחד לא הדגיש בפנינו שכח האינרציה, ממשיך רק אם אין כח אחר שמפריע לו. וכנ"ל כח המומנטום".

ומה לעשות, שיש המון כאלה. ואנחנו לא מדברות על עבודה, זוגיות ילדים. זה החלק המשמעותי בתכנית של החיים. אנחנו מדברות על המון תכנים שהעולם מכניס לנו דרך הדלת האחורית, שמפרקים לנו את הוודאות בכיוון שאיתו התחלנו, ומשאירים אותנו, בעיקר בספקות.

וכידוע, "ספק הוא עמלק" והוא בעיקר לא "אָ גְרוֹייסֵע מְצִיאֶה" של מצע לזינוק והצלחה.

כאן אנחנו נכנסות לתמונה.

עם פרוץ הקורונה, הרימו אפרת ורויטל את הכפפה ופיצחו, על בסיס התובנות מעולם התורה והטיפול, תכניות לימוד חווייתיות, עשירות, עוטפות ומצמיחות שאין להן אח ורע בשום מדרשה אחרת.

"הרגשנו שאנחנו מרכיבות פסיפס", הן מספרות. "במיוחד לאור האתגרים האקסטרא מורכבים שהביאה הקורונה.

הבנו שרק לימוד עקבי, שייתן קונטרה לדעות המחלישות ויבנה רצף של דעות מזוככות ומבוררות יכול להיות מענה אמיתי לחיים שיש בהם בחירה אמיתית. ושמחה.

והתפללנו למנן תמהיל מדוייק של תורה 'שכלית', חסידות, אמונה, הלכה וכלים מעולם האימון שיתנו אפקט מחזק ומעצים באופן מיידי."

והן הצליחו. 250 הנשים שנרשמו לתכנית שלהן, הרגישו שזו היתה השנה הכי מעצימה שחוו, למרות הקורונה, ולמרות שהלימוד היה מקוון.

"המהלכים המרתקים של הבירור השכלי והאמוני, בשילוב החסידות והכלים המעשיים, היו כל כך משמעותיים ונצרכים, בפרט בתקופה בה יש ניסיונות בלתי פוסקים לייצור תודעות חדשות שמאוד מחלישות" משתפות בוגרות התכנית. "אבל לא פחות מזה, האהבה, המשפחתיות והאנרגיות הטובות שנכחו בכל שבוע הפתיעו וריגשו אותנו כל פעם מחדש. לא האמנו שזה יכול לקרות בזום."

השנה, שידרגו במדרשה את התכניות, והוסיפו גם תכנית ערב עשירה, שתאפשר לנשים עובדות להצטרף, ולנשואות- ללמוד יחד עם הבעל, או הבן.

"אנחנו מחכות בציפיה דרוכה לפתוח את השנה עם הנשים המדהימות שלנו, ועם כל החברות החדשות שיצטרפו למשפחת המדרשה." מסכמות אפרת ורויטל בעיניים בורקות.

"אנו באנו ארצה לבנות ולהיבנות". בעידן שבו יש שסע כל כך גדול בחברה הישראלית, והכביש הנחשב בארץ מכונה "כביש חוצה ישראל", אנו מצטרפות לקריאתו של מו"ר הרב אלישע זצ"ל, ומצטרפות למסע של "כביש מחבר ישראל".

המדרשה שלנו פתוחה לכל אשה שרוצה ללמוד, שצמאה להתחדש. שמבקשת לבנות קומה נוספת באישיות שלה. קומה כללית.

לרגל חגיגות העשור יוצאת המדרשה בשתי תכניות דגל מרשימות במיוחד.

"מסע תשובה- שוות מאהבה". מסע מאלול לעומק הימים הנוראים שיעביר כל אשה ממצב של ספק ומרוץ מתמשך, לעצירה ויצירת תכנית מאווררת ומבוררת לאיזו שנה היא מבקשת לעצמה, כולל הכנה נדירה לחגי תשרי.

ותכנית ליווי ולימוד שנתית, מגובה בהקלטות לצפיה חוזרת, תחת הכותרת: "מסע ליצירת החיים שאת רוצה".

[התכנית מורכבת מלימוד ערב קבוע בימי שני, ולימוד בוקר קבוע בימי שלישי, ומגובה בהקלטות, והיא בנויה בהרכב מדוייק שיאפשר לכל לומדת לצלול לעומקים, לברר מושגים, לזכך מידות ורצונות לדומם לזמן שבועי קבוע את קּוֹל שַׁעֲטַת פַּרְסוֹת אַבִּירי החוץ והדמיון והאנוכי וסיעתם, ולהקשיב פנימה. לאמת ולטוב. לחולל את המהפך שלה בעולם העשיר והאינסופי שבפנים. לחיות בשמחה, לגלות איך הייעוד שלה מביא ברכה לעולם, איך היא מצטרפת בעשייה שלה, להובלת מהלך של גאולה. להיות חלק ממשהו גדול. אלוקי. שמוסיף טוב. בקיצור- ליצור ולחיות את החיים שהיא רוצה באמת.]

המדרשה, יחד עם נבחרת מרצים מהשורה הראשונה (כדוגמת הרבנית עידית איצקוביץ', הרב ערן טמיר, הרב אליעזר קשתיאל, הרב מאיר נאמן, הרב צבי אזרחי , הרבנית ימימה מזרחי, נעמה מנוסי, ליאורה גדיש, ועוד) פותחת את שעריה ומזמינה אותך ליהנות ממחיר אטרקטיבי במיוחד למסע משנה חיים.
"אנחנו מזמינות נשים לטעום טעם של לימוד מתוק שלא טעמו מימיהן, לחוות צמיחה ושינוי אמיתיים, לאפשר לעצמן זמן מיוחד להתעסק בנצח.

למי שרוצה טעימה מהטוב הזה, וניצול סגולת ימי אלול, מוזמנת להצטרף ל"מסע תשובה – שוות מאהבה" כבר השבוע. התכנים מוקלטים ונשלחים לצפיה שתהיה פתוחה עד אחרי סוכות.

התכנית תחל אי"ה בשעות הבוקר של יום שלישי הקרוב, ט"ו באלול (24/8)
ובמדרשה מבטיחים למשתתפות תשרי שלא חוו מעולם.

להרשמה לתכנית השנתית >>

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו