איתמר בן גביר
איתמר בן גביר צילום: Tomer Neuberg/Flash90

יו"ר מפלגת עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר הגיש לפני למעלה מארבעה חודשים בקשה לאימות דף הפייסבוק הויראלי שלו, אך הרשת החברתית טרם השיבה לו.

פייסבוק מעניקה לחשבונות של אישי ציבור וחשבונות נוספים את האופציה ל'אימות חשבון' - תוספת של סימן V בצבע כחול המבטיח למשתמשי הרשת החברתית כי הדף שמזדהה בתור האישיות הציבורית אכן מופעל על ידי אותה אישיות ציבורית או שליחיה.

כדי לקבל "וי כחול" צריך משתמש הפייסבוק להסביר מדוע סימן זה מגיע לו וכן להוכיח באמצעות צילום דרכון וכדומה את זהותו. מדובר בהליך פשוט שאורך לרוב מספר ימים. חברת פייסבוק מקבלת על פי רוב בקלות את בקשות אימות החשבון של חברי הכנסת בישראל.

לשכתו של ח"כ בן גביר פנתה לפני מספר חודשים לפייסבוק בבקשה לאמת את דף הפייסבוק שלו, העומד על עשרות אלפי לייקים ועוקבים. אולם, חברת פייסבוק השיבה לאחר פניות חוזרות ונשנות מטעם בן גביר כי "אכן ברוב המקרים זהו תהליך די קצר אך במקרה הזה עדיין לא התקבלה החלטה בנושא".

"אין שם סיבה הגיונית לא לאשר את אימות חשבון הפייסבוק שלי, לאחר ששלחתי את כל הפרטים לצורך האימות", אמר ח"כ בן גביר בשיחה עם ערוץ 7. "מול חברת פיסבוק עומדת תביעה משפטית שהגשתי ושום נקמנות לא תסית אותי מחתירה אל הצדק".

לדבריו, "הגיע הזמן שחברת פיסבוק תפסיק לנהוג בדורסנות כלפי אנשי ימין ותנהג בשקיפות ושיוויון. עלינו להציב תמרור עצור להתנהלות הדורסנית למשטרת המחשבות של פיסבוק שמקדמת אג'נדות לפי ראות עיניה, רודפת אנשי ימין בחסימת חשבונותיהם ומורידה חשיפת פרסום פוסטים".

ח"כ בן גביר הוסיף: "נמשיך להיאבק לקידום חוק 'הרשתות החברתיות', כך שהסמכות של החברות לצנזר ולסנן תכנים חייבת להיות כרוכה באחריות כוללת לתכנים המפורסמים ברשת, ולאפשרות לתבוע אותן בגין פגיעה במקרה של פרסום או צנזור של תוכן כלשהו בנסיבות שאינן מוצדקות".

בחברת פייסבוק סירבו להגיב.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו