מיכל הרצוג
מיכל הרצוג צילום: Yonatan Sindel/Flash90

רעיית נשיא המדינה מיכל הרצוג השתתפה באופן מקוון בוועידת הנשים הראשונות והגברים הראשונים הבינלאומית הראשונה שהתקיימה בקייב, המאגדת את בני ובנות הזוג של מנהיגי ומנהיגות מדינות העולם.

בצל מגפת הקורונה, שמעמידה אתגרים בפני כלל מדינות העולם, הציבה לעצמה הועידה למטרה לאחד את הנשים והגברים שעומדות ועומדים לצד מנהיגי ומנהיגות מדינות העולם, לדון בדרכי התמודדות משותפות וביכולתן לתרום למאמצים אלו.

את הוועידה אירחה אולנה זלנסקה, האישה הראשונה של אוקראינה, רעייתו של נשיא אוקראינה, וולודימיר זלנסקי, בהשתתפות הילארי קלינטון והנשים הראשונות של לבנון, גרמניה, לטביה, ליטא, סרביה, קרואטיה, קוסטה ריקה, ברזיל והמועצה האירופית. חלק מהמשתתפות הופיעו בועידה באופן מקוון, ודבריהן הוקרנו בפתיחת הוועידה. הנשים הראשונות דנו במשימתן וביכולתן להשפיע מתוקף תפקידן.

הופעתה המקוונת של רעיית הנשיא בוועידה היוותה את הופעתה הבינלאומית הראשונה.

"אני מאמינה שהאתגר המשמעותי ביותר העומד בפניי כרעיית הנשיא הנכנס הוא לעשות כל שניתן על מנת לאחד את הקבוצות השונות בחברה הישראלית. עברנו שנתיים מורכבות בתוך המדינה ומחוצה לה, בפרט לאור מגפת הקורונה, ואני מאמינה שתפקידי במציאות זו הוא להוות כוח מאחד", אמרה מיכל בהתרגשות בנאומה שהוקרן בועידה, והוסיפה: "כרעיית הנשיא אני אשאף להיות אישה שאזרחי ישראל יוכלו לפנות אליה. אני מאחלת לכולנו ועידה מוצלחת ופורה," חתמה.