אביו של עמית בן יגאל על קבר בנו
אביו של עמית בן יגאל על קבר בנוצילום: באדיבות ערוץ הידברות

נזמי אבו בכר, המחבל הנאשם ברצח לוחם סיירת גולני עמית בן יגאל בחודש מאי אשתקד, עתר לבג"ץ בדרישה לפתוח את קברו של החלל ולהוציא משם את הקסדה שחבש בעת שנפל. כך דווח בכאן 11.

לטענת עורך דינו של בכר: בדיקת הקסדה על ידי מומחה מטעם ההגנה עשויה להוביל לזיכויו.

כזכור, בית המשפט הצבאי לערעורים דחה את הבקשה של המחבל. השופט הבהיר - זו פגיעה חמורה במנוח ללא תועלת ראייתית, הקסדה כבר צולמה מכל כיוון. עורך דינו של המחבל החליט לעתור לבג''ץ.

ח"כ איתמר בן גביר (הועצמה יהודית) אמר בתגובה: "בישראל נותנים למחבלים גן עדן, וזה מה שנותן להם לחשוב שהם יכולים לעשות גיהינום למשפחות הנרצחים".

בתחילת החודש נערך מחנה קיץ לעשרות מבוגרים בעלי צרכים מיוחדים, שהוקדש לזכרו של החייל עמית בן יגאל הי"ד שנרצח על ידי מחבל פלסטיני בכפר יעבד בשנת 2020.

"החלטנו השנה להקדיש את המחנה לעילוי נשמתו של הלוחם עמית בן יגאל, בזכות דמותו המיוחדת שאנחנו רוצים ללכת לאורה", סיפרה רכזת עמותת "שלמים" צופיה שהואט בשיחה עם ערוץ 7.

"למדנו מעמית על חברות אמיתית וכבוד לכל באשר הוא", הוסיפה. "נתינה מכל הלב, חיוך, שמחת חיים ואנרגיות טובות".

שהואט ועמותת "שלמים" היו בקשר עם נאוה רביבו, אמו של עמית, ובישרו לה על המחנה שהוקדש לזכרו של בנה. היא נסעה בהתרגשות לפגוש את החניכים וצוות המחנה, כ-80 במספר, שם סיפרה להם על בנה הגיבור.

מחנה עמותת 'שלמים'
מחנה עמותת 'שלמים'צילום: יהודה חנימוב

"נסעתי לפגוש אותם בקרית גת בעצירת ארוחת צהרים", סיפרה רביבו בחשבון הפייסבוק שלה. "הוקסמתי מהמתנדבים הצעירים של העמותה שנערכים להוריד כ-30 חברה מוגבלים. בנחת, בצחוקים, בעזרה אחד לשני".

"נעמדתי והסתכלתי במה זה כרוך", הוסיפה. "ונדהמתי והוקסמתי והתפעלתי על איזה קשר יש בין משתתפי המחנה לבין המדריכים והמדריכות".

"כשנכנסנו פנימה הצגתי את עצמי והתחלתי לספר על עמית", תיארה. "פתאום אני שומעת מכל פינה בכיות ורואה חיבוקים בין מדריכים למשתתפי המחנה. במי לא נגעת ילד שלי, במי לא? הם שאלו שאלות, ראינו סירטונים, הצטלמנו, התחבקנו ובירכתי אותם לשלום"

"חזרתי הביתה כל הדרך מקרית גת לרמת גן אני מנסה להבין מה ראיתי ולהתאים זאת לשם העמותה - 'שלמים', שלמות. זה מה שראיתי והרגשתי", כתבה

הם העניקו לי חולצות של המחנה, שבחולצה אחת ציטטו את המשפט שעמית נהג לאמץ. 'אל תתן למי שאתה להפריע למי שאתה רוצה להיות'. ראיתי את זה במקום הלכה למעשה".

רביבו תיארה שעל החולצות של המחנה נכתב בנוסף 'להיות עמית להרגיש שלם'. לדבריה, "צמרמורת. הם כל כך עמיתים, הם כל כך חברים שאין ספק שרואים את השלם. והם הדגישו - מהותו של עמית תלווה אותנו בכל המחנה ומעבר. השמחה, האהבה, הנתינה, החברות. אין מילים. מרגש ממש".