צה"ל תוקף בתגובה לבחוני הטרור

מטוסי קרב תקפו הלילה (שלישי) אתר לייצור אמצעי לחימה של ארגון הטרור חמאס בחאן-יונס, פיר מנהרת טרור בג'באליה, וכן עמדת שיגור רקטות תת-קרקעית של הארגון הנמצאת בלב אוכלוסייה אזרחית בשג'אעיה, בסמוך לבית ספר. כך נמסר מדובר צה"ל.

"התקיפה בוצעה בתגובה להפרחת בלוני התבערה לעבר שטח ישראל מוקדם יותר היום, אשר הוכיחה פעם נוספת כי ארגון הטרור חמאס ממשיך להוביל ולדרדר את רצועת עזה למדיניות טרור", נכתב בהודעה.

"צה"ל ימשיך ויגיב בתקיפות כנגד ניסיונות הטרור ורואה בארגון הטרור חמאס כאחראי לכל הנעשה בשטח הרצועה".

במהלך תקיפות צה"ל ברצועת עזה, זוהה ירי מקלעים לשטח ישראל. מטוסי קרב של צה"ל תקפו בתגובה פיר מנהרת טרור של ארגון החמאס בחאן-יונס.‎

מוקדם יותר דיווחו הפלסטינים על תקיפת יעד תת קרקעי באזור חאן יונס. פצצות תאורה נורו בדרום הרצועה.

גדי ירקוני, ראש מועצת אשכול, דרש היום מהממשלה להעביר מסר ברור לארגוני הטרור, להחזיר את ההרתעה ולהפסיק את טרור הבלונים מרצועת עזה. לדברי ירקוני ״התעוזה של ארגוני הטרור לחדש את טרור הבלונים ולשרוף את שדותינו חייבת להיגדע עוד היום. אם לא תיעצר היום, נמצא עצמנו עוד קיץ מכבים שריפות ובוכים על היבולים שעלו באש''.

ירקוני הוסיף: ''מה שמתחיל בהכלת בלוני תבערה, ממשיך בירי רקטות ובירי על חיילי צה״ל. אני מצפה מהממשלה לפעול במידית כדי להעביר מסר חד וברור לארגוני הטרור שלא כדאי להם להמשיך בטרור הנפשע״.

במערכת הביטחון העריכו אמש (שני) כי ישראל וחמאס מצויות על מסלול התנגשות, על רקע ההסלמה בגזרת הדרום בימים האחרונים ששיאה הוא התקרית בה לוחם מג"ב בראל חדריה שמואלי נפצע אנושות מירי של מתפרע פלסטיני סמוך לגדר הגבול.

הארגונים הפלסטיניים יקיימו ביום רביעי בשעות הצהריים צעדה נוספת לאורך הגבול והפעם בדרום הרצועה. הצעדה צפויה לצאת מחאן יונס ורפיח לעבר גדר הגבול עם ישראל. המחאה תיערך תחת הכותרת של "התנגדות למצור הישראלי ולעיכוב בשיקום רצועת עזה".