מכבי ת"א עם הגביע אשתקד
מכבי ת"א עם הגביע אשתקד צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

בזמן שעתיד הספורט הישראלי לאור העליה במספר החולים עדיין לוט בערפל, במנהלת ליגת העל בכדורסל כבר מתחילים להתכונן לעונה החדשה שבפתח, עונת 2021/22.

כבר בעוד שלושה שבועות תצא העונה החדשה של הכדורסל הישראלי לדרך עם הטורניר המסרותי, טורניר גביע ווינר סל שיתקיים זו הפעם ה-18 ברציפות.

כזכור, מדובר בטורניר קדם העונה הרשמי של מנהלת הליגה, כאשר השנה יקחו בו חלק 12 מ-13 קבוצות ליגת ווינר סל, כאשר העולה החדשה אליצור נתניה ביקשה שלא לשחק בשל זמן ההכנה הקצר שעומד לרשותה עד לפתיחת הטורניר מאחר שקיבלה אישור לשחק בליגה הבכירה מאוחר.

על פי השיטה החדשה, ארבע הקבוצות שעלו לחצי גמר הפלייאוף אשתקד העפילו ישירות לשלב רבע הגמר, בעוד שאר הקבוצות יחלו את דרכן בשלב שמינית הגמר שייערך באולם הביתי של המדורגת הגבוהה יותר.

כאמור, טורניר גביע ווינר סל נערך ברציפות מאז 2006, כאשר שיאנית הזכיות בו היא מכבי ת"א, שהניפה אשתקד את התואר בפעם השמינית ולראשונה מזה שלוש שנים ותפגוש במשחקה הראשון בטורניר את המנצחת במשחק בין הפועל באר שבע למכבי ראשון לציון.

בהמשך תוכל לפגוש מכבי את הפועל ירושלים לקלאסיקו הכדורסל הישראלי הראשון לעונת 2021/22, רק בשלב חצי הגמר או בגמר, דבר שמבטיח עניין רב ובמידה שיוכלו להכניס אוהדים בכפוף למגבלות הקורונה, גם אוהדים רבים.