גן ילדים
גן ילדים iStock

שנת הלימודים צפויה להיפתח כסדרה ב-1 בספטמבר, אך בעוד הורים לתלמידים בבתי הספר כבר יודעים מהו מתווה פתיחת השנה, הורים לילדים בפעוטונים נותרו בערפל.

אחז אגם, יו"ר ועד הורי הגנים בהנהגת ההורים הארצית, סיפר בראיון ל-103FM על הדאגה הגדולה של ההורים לקראת פתיחת השנה החדשה.

לדבריו: "משרד החינוך לא יצא עם מתווה ברור לפעוטונים, כך שלמעשה מי שיש לו ילדים קטנים -עדיין חייב להישאר איתם בבית ולעבוד באותה מתכונת הבידודים. בנוסף לכך, אף אחד עוד לא דאג לכך שתהיה תקופת הסתגלות לילדים וחפיפה טובה עם ההורים. כשאנחנו כל יום שומעים על עוד איזה תו ירוק שמגביל, יש לנו חשש אמיתי ורציני שלא יתנו להורים להיכנס - וזו תהיה פגיעה משמשמעותית לילדים, כי הם זקוקים למעבר ההדרגתי".

עוד הוסיף, "אני לא כל כך מבין מה הטעם בבדיקת קורונה חד פעמית, כך שהילדים ידעו מראש שהם לא חולים בכניסה לבית הספר. אז אוקיי, מנענו את היום הראשון, והשני והשלישי - אבל מה הלאה? אני לא חושב שהילדים האלה צריכים להיבדק כל שני וחמישי, אני חושב שזה לא מותאם לחיים האמיתיים שלנו. נראה לי שקצת קשה לילדים בגילאים האלה לעבור בדיקה כדי להיכנס לבריכה או כדי להיכנס כל יום לבית הספר".

"אני חושב שאנחנו צריכים להתחיל לחיות בשגרת קורונה אמיתית, אבל בגלל גל התחלואה הלא קל, שווה לבדוק את הדברים מחדש ולראות האם אנחנו לא מכניסים את כולם לבידוד - כאשר אין עדיין פתרון אמיתי לכך", סיכם אגם.

בהמשך, הצטרפה לשיחה גם מנכ"לית ארגון 'גנים ברמה אחרת' לוסי חדידה, וקראה לבצע בדיקות סרולוגיות גם לילדים בגילאי 0-3 וסיפרה כי יותר מ-3,500 מסגרות חינוך פרטיות נסגרו בעת האחרונה: "אין כוח, לא כלכלית ולא נפשית, להתמודד מול הדבר הזה".