קורונה
קורונה צילום: Yonatan Sindel/Flash90

9,891 חולי קורונה חדשים אובחנו בישראל אתמול (שני) לאחר שבוצעו 150,657 בדיקות. שיעור הבדיקות החיוביות - 6.69%.

נכון לשעה זו ישנם 692 חולים שמצבם מוגדר קשה, מהם 129 מונשמים. מניין הנפטרים מסיבוכי קורונה בישראל עומד על 6,880 בני אדם.

מבצע החיסונים נמשך: 1,673,156 קיבלו מנה שלישית, 5,454,750 מתחסנים קיבלו מנה שנייה ו-5,923,082 מתחסנים קיבלו את המנה הראשונה של החיסון נגד קורונה.

ראש הממשלה נפתלי בנט שוקל לדחות את פתיחת שנת הלימודים ל-12 בספטמבר. כך מסרו לערוץ 7 גורמים בממשלה. מהלך כזה דורש את כינוס קבינט הקורונה. כזכור בנט רצה להסמיך את עצמו לקבל את ההחלטה על דחיית הלימודים אך סער דרש כי הדבר יובא קודם לדיון בקבינט, וכך נקבע.

משרד הבריאות צפוי לפתוח את החיסונים נגד נגיף הקורונה לכל הגילאים כבר בתחילת השבוע הבא. כך מסרו גורמים במשרד הבריאות לערוץ 7. ההחלטה תתקבל לאור הנתונים המראים בלימה בתחלואה בקרב המתחסנים במנת הבוסטר.

כיום זכאים למנה השלישית בני 30 ומעלה, צוותי הוראה, אנשי שב"ס, עובדי רווחה ונשים בהריון. מטרת ההרחבה היא לחסן כמה שיותר אזרחים עד חגי תשרי בעוד כשבועיים.

פרופ' גילי רגב, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים שיבא, אמרה לרדיו 103FM: "יש עלייה בכמות הנדבקים אבל היא יותר איטית, אנחנו מתחילים לראות את הבלימה. בכל בוקר אני מתעוררת בתקווה לראות מגמת ירידה - וזה עוד לא שם, אבל אני ממש חושבת שתוך שבוע נתחיל לראות בלימה במספר הנדבקים. זה לוקח זמן, אין מה לעשות".

על האפשרות לסגר בתקופת חגי תשרי, טענה כי "אני לא כל כך מאמינה בהגבלות, מי שלא רוצה להיות ממושמע - לא מקשיב. אני חושבת שכן נדרשת אחריות אישית של הציבור, זה לא הזמן להתקהלויות ולאירועים גדולים. והדבר הכי החשוב זה ללכת להתחסן, זה כרגע נשק הכי רציני שיש לנו נגד הנגיף הזה. עכשיו מתחסנים מגיל 30, אבל אני מניחה שבקרוב יפתחו את זה לכולם. כל יום אנחנו רואים איך שיעור התחלואה בקרב הלא מחוסנים עולה ביחס לשיעור התחלואה בקרב המחוסנים – בגילאים המבוגרים, בצורה מאוד מרשימה".

היא התייחסה גם לאפשרות דחיית פתיחת שנת הלימודים. "אני חושבת שיש מסר ויש אמירה בראשון לספטמבר, זה באמת תאריך מיוחד שיכול לעזור לנו להבין שאנחנו חוזרים לשגרה וחיים ליד הנגיף. ובמיוחד, בגלל שיש כל כך מעט ימי לימודים בחודש הזה, הנזק בפתיחה יהיה פחות נורא ולהפך - זה יהיה זמן יותר טוב לתרגל את כל המתווים החדשים ולראות איך מתמודדים עם הנושא של הבידודים".