אלכסיי נבלני בדיון בבית המשפט
אלכסיי נבלני בדיון בבית המשפט צילום: רויטרס

מנהיג האופוזיציה הכלוא ברוסיה, אלכסיי נבלני, העניק ראיון ראשון מאז נעצר בחודש ינואר האחרון והועבר לבית כלא הנמצא 100 ק"מ ממוסקבה, ובראיון ל"ניו יורק טיימס" הוא מספר על "האלימות הפסיכולוגית" שמופנית נגדו, בין היתר תוך כפייה לצפות בטלוויזיה הרוסית הממלכתית לא פחות משמונה שעות מדי יום.

"אסור לקרוא, לכתוב או לעשות כל דבר אחר. אתה צריך לשבת על כיסא ולראות טלוויזיה וסרטי תעמולה לשלטון. אם אסיר מנמנם השומרים צועקים: 'אל תישן, צפה!'. אנו צופים בסרטים על המלחמה הפטריוטית הגדולה, מלחמת העולם השנייה, או כיצד יום אחד לפני 40 שנה ניצחו הספורטאים שלנו את האמריקאים או הקנדים", סיפר נבלני ל"ניו יורק טיימס".

הוא טען כי "הימים של עבודת פרך בגולאג הסובייטי הסתיימו, והוחלפו ב"אלימות פסיכולוגית של שטיפת מוח ותעמולה".

עוד באותו נושא:

נבלני סיפר כי למרות שנודע כמתנגד החריף ביותר של פוטין, הוא לא הותקף על ידי אסירים אחרים בכלא "ואף נהנה להכין יחד איתם חטיפים".

למרות תנאי כליאתו הקשים, נבלני ממשיך לטעון בראיון כי הוא מאמין שמשטרו של הנשיא פוטין יפול בסופו של דבר. "במוקדם או במאוחר, הטעות הזו תתוקן ורוסיה תעבור לדרך התפתחותית דמוקרטית ואירופית. פשוט כי זה מה שהעם רוצה", אמר נבלני.

גם במהלך כליאתו בחודשים האחרונים ממשיך נבלני להיות פעיל ברשתות החברתיות ולפרסם פוסטים נגד ממשל פוטין, כאשר דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב אמר כי "זה לא ענייננו אם נבלני יתבטא ברשתות החברתיות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו