יאיר רביבו
יאיר רביבו צילום: ערוץ 7

ראש העיר לוד יאיר רביבו הגיב למסע ההכפשה שעובר בימים האחרונים הגרעין התורני בלוד בידי קבוצות מאורגנות.

"אני כואב ומתקומם מהשיימינג שעושים גורמים בעלי אינטרס פוסט ציוני או גורמים בעלי אינטרסים פוליטיים כנגד הגרעין התורני בלוד", אמר היום (חמישי) ראש העיר רביבו.

לדבריו, "הגרעין התורני המבורך שהגיע ללוד, מציין כבר 25 שנות פעילות ענפה ושוקקת חיים. המדובר באוכלוסייה איכותית ביותר שתורמת רבות לעיר ולביסוס מעמדה כעיר עצמאית במרכז המדינה, בהיותה מעורבת בחיי הקהילה ושותפה לתחומי עשייה מגוונים וערכיים בעיר, בחינוך, ברווחה, בתרבות, בשיפור חזות העיר, מובילה שינוי חברתי חינוכי ותורמת רבות להידוק הקשר בין הציבור הדתי בעיר לבין אוכלוסיית העיר על כל גווניה, ולמיצוב תדמיתה כפסיפס נפלא של תרבויות".

"קהילת הגרעין חרתה על דגלה את ההתנדבות והשותפות בעשייה הקהילתית למען תושבי לוד, ללא יוצא מן הכלל, כאבן יסוד לקיומה בעיר", הוסיף. "הגרעין התורני הוא נכס ללוד, אולי יותר מכל עיר אחרת בישראל, והוא זכאי לאות הוקרה מהמדינה על תרומתו האדירה לעיר, אוכלוסייה ברוכה ששמרה על העיר גם בתקופות השפל הגדולות שלה, כאשר הייתה עזיבה של תושבים והיום רואים את המגמה ההפוכה ונהירה של משפחות חדשות לעיר".

"מאחל לגרעין התורני המשך צמיחה ושגשוג, והמשך פעילות קהילתית ועשייה חברתית למען העיר לוד ותושביה", כף יאיר רביבו.

כפי שפורסם, לאחר שח"כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית) הודיע כי הוא יעבור מגוש עציון לעיר לוד, צייצה חברת מפלגת העבודה דינה דיין בחשבון הטוויטר שלה: "הבנתי ששמחה רוטמן הולך להתנחל בלוד. מתארת לעצמי שהוא מתכוון לגור בדירת עמידר. ככה זה אצל מתנחלודים".

השבוע היא המשיכה להתעקש כי יהודי לוד "גוזלים את הדיור הציבורי", כפי שהתבטאה בתכנית 'הפטריוטים' של 'ערוץ 20'. בהמשך היא, יחד עם חברים נוספים, פתחו במסע הכפשה לגרעין התורני בלוד ואף ניסו לגייס חברים ל"קבוצת עבודה" שתפעל נגד הגרעינים התורניים.