סטודנטיות במכללת תלפיות
סטודנטיות במכללת תלפיות צילום: יח"צ

לקראת פתיחת שנה"ל האקדמית במכללה האקדמית לחינוך בחולון- יש תכנית ייחודית אחת שחשוב שכל סטודנטית לעתיד בתחום החינוך תכיר מקרוב.

מדובר בתכנית 'רג"ב – ראש גדול בהוראה' שמיועדת לסטודנטיות מצטיינות ומציעה מציעה מגוון רחב של הטבות ייחודיות ומשמעותיות לאלו המתקבלות אליה. תנאי הקבלה כוללים מספר קריטריונים ביחס לבגרות והפסיכומטרי המצביעים על יכולות לימודיות גבוהות (לא בכל מצב קיים צורך בפסיכומטרי), מבחן מיוחד וראיון אישי.

במסגרת התכנית, מסלול הלימודים לתואר ראשון ותעודת הוראה מקוצר ל-3 שנים במקום 4. ניתן פטור מלא משכר לימוד ע"פ תנאי משרד החינוך, הסטודנטיות מקבלות מלגת קיום שנתית שיכולה להגיע עד 10,000 שקלים בשנה ועוד.

צ'ופר נוסף שמקבלים המצטיינים בתכנית רג"ב הוא בניית תכנית התמקדות אישית. "למעשה כל סטודנטית שמצטרפת לרג"ב שייכת קודם כל למחלקה של תחום ההתמחות הספציפי שלה, אבל אנו נסייע ונבנה עבורה תכנית מיוחדת", אומרת ד"ר מגיד, ראשת התכנית בתלפיות.

"הסטודנטית יכולה ללמוד בשנה א' קורסים של שנה ב' או בלמידה עצמאית. היא לא לומדת פחות אבל לומדת בצורה יותר מרוכזת". ביחס לקורסים מסבירה ד"ר מגיד- "הקורסים לא מכוונים לתחום ספציפי, כי סטודנטיות באות מתחומי למידה שונים. לכל סטודנטית יש מה לקחת מהלימוד. יש גם מעורבות בקהילה על מנת להוביל אותן להיות מורות יותר טובות ויותר יצירתיות. בשנה א' אנו מגיעים למשל כקבוצה למרכז קהילתי סמוך למכללה ומסייעים לילדים".

ד"ר נעמי מגיד
ד"ר נעמי מגיד צילום: ללא

לקבלת פרטים נוספים ולרישום למסלול

תהילה איגלנוב היא עולה חדשה שהגיעה מלוס אנג'לס לפני שנתיים הישר אל תכנית רג"ב. "עשיתי בירורים עוד בלוס אנג'לס והתרשמתי מהמכללה. ראיתי שמקבלים אנשים מכל הסוגים והתחברתי מאוד לקמפוס. כולם כאן קיבלו אותי באהבה ובחום, שאר הסטודנטיות שידעו שקצת קשה לי יותר התקשרו ושלחו הודעות לשאול האם אני צריכה עזרה. בתקופה שלמדנו מהבית בגלל הקורונה הן עשו איתי זום כדי ללמוד למבחנים, גם לקורסים כאלה שהן עצמן לא למדו".

"אני לא מרגישה שאני נמצאת רק במרוץ לסיים את החומר אלא יש גם חוויה", מוסיפה איגלנוב, "אנחנו למדנו הרבה גם על עצמנו, מה היכולות שלנו כסטודנטיות. זה פיתח אותי ואת ההסתכלות שלי על עולם הלמידה. אני מאוד שמחה שאני חלק מהתוכנית הזאת".

"כל בנות המכללה מקנאות בנו", מחזקת את דבריה רות וסרצוג, סטודנטית לתואר ראשון בחינוך מיוחד ולשון מהיישוב בני רא"ם (מגיעה ברכבת לתחנה הסמוכה למכללה), "לקח לנו זמן להתחבר בגלל הקורונה אבל עכשיו אנחנו מתייעצות אחת עם השנייה כל הזמן, למרות שאנחנו סטודנטיות משנים שונות. יש לנו את ההרגשה שאנחנו לומדות יותר ומתנסות יותר וגם שחשוב למכללה לא רק ההצלחה הלימודית אלא שנהיה מחנכות טובות. צריך אולי ממוצע גבוה כדי להתקבל לתכנית רג"ב, אבל הציונים זה לא מה שהכי חשוב בתכנית".

תהילה איגלנוב
תהילה איגלנוב צילום: ללא

"לתוכנית רג"ב יש מקום של כבוד במכללה ומאוד תומכים ומסייעים לסטודנטיות", מבהירה ד"ר מגיד", "אני כמרכזת התכנית דואגת מאוד וחשוב לי לתמוך בסטודנטיות ולתת להן מה שהן מבקשות. יש לנו סטודנטיות שרצו ללמוד עוד משהו מעבר למסלול שלהן, תחום נוסף. אלה דברים שלא עושים בדרך כלל במכללות. יש מסלול שבחרת ותסתדרי איתו. כאן במכללה וזה באמת יוצא דופן נותנים להם להרחיב דעת. מקשיבים לסטודנטיות ברמה שהיא באמת אחרת".

"הן יכולות לבוא ולשבת אצלי במשרד ולשתף בבעיות שלהן. יש להן את התחושה שהן לא לבד במכללה. המפגש סיום של שנה ג' היה אצלי בבית, ראש המכללה הגיע אלינו כדי לחלק להן את התעודות. גם האחראית על הסטאז' הגיעה למרות שזה לא אירוע פורמלי. זה היופי בתכנית רג"ב במכללת תלפיות".

רות וסרצוג
רות וסרצוג צילום: מוריה מוסקוביץ'

לקבלת פרטים נוספים ולרישום למסלול