אנגלה מרקל
אנגלה מרקלצילום: רויטרס

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל תפרוש מתפקידה בעוד חודש, לאחר 16 שנים בתפקיד.

סקר חדש שבוצע בימים האחרונים על ידי חברת מחקרי דעת הקהל YouGov מעלה כי רבים מאזרחי העולם יתגעגעו כנראה למנהיגת גרמניה ורואים בה את המנהיגה הנערצת ביותר עליהם.

הסקר בדק את דעותיהם של אזרחי 6 מדינות – ארה"ב, בריטניה, צרפת, ספרד, איטליה וגרמניה, על מנהיגי העולם הבולטים ובהם מרקל, הנשיא ביידן, פוטין, נשיא סין שי, עמנואל מקרון, ג'סטין טרודו ועוד.

הסקר העלה כי מרקל זוכה לפופולריות רבה בעיקר בספרד עם 61 אחוזי תמיכה, בצרפת עם 49 אחוזים, גרמניה מולדתה עם 30 אחוזי תמיכה, בעוד בארה"ב היא זוכה ל-17 אחוזים, באיטליה 23 אחוזים ובבריטניה עם 15 אחוזי תמיכה.

אחריה נמצא הנשיא ביידן שפופולרי בעיקר בגרמניה עם 40 אחוזי תמיכה, בספרד ובריטניה הוא זוכה ל-27 אחוזים, בעוד בצרפת הוא עם 26 אחוזים, ובאיטליה 24 אחוזים תמכו בו.

ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו הוא הבא ברשימה ופופולרי בעיקר בבריטניה עם 20 אחוזי תמיכה, בעוד בגרמניה הוא זוכה ל-14 אחוזים, ובארה"ב וצרפת הוא רושם 10 אחוזי תמיכה.

עמנואל מקרון זוכה לנתונים מפתיעים דווקא בארצו צרפת, כאשר 29 אחוזים העניקו לו ציון שלילי, ובבריטניה 35 אחוזים הביעו עמדה נגדו. מקרון זוכה לציון חיובי רק בספרד עם 20 אחוזי תמיכה, וגרמניה עם 11 אחוזים.

בתחתית רשימת המנהיגים הנערצים בעולם נמצא נשיא סין שי ג'ינפינג זוכה לציון שלישי שנע בין 53-59 אחוזים בכל המדינות. לפניו נשיא רוסיה פוטין עם ציון שלילי נמוך במיוחד של 73 אחוזים בבריטניה, כאשר בספרד הוא זוכה לציון שלילי של 62 אחוזים, בארה"ב הביעו עמדה נגדו 52 אחוזים בעוד בגרמניה הוא זוכה לציון שלילי של 49 אחוזים.