אל"מ יהודה ואך
אל"מ יהודה ואך צילום: דובר צה"ל

מפקד בית הספר לקצינים, אל״מ יהודה ואך, משבח את התנהלות הצוער מחטיבת גולני שהותקף בעת ניווט והצליח להדוף ערבי שניסה לגנוב את נשקו.

״הצוער הגיב בנחישות, נלחם בחשוד, הכה אותו נמרצות בידיו ובנשקו. כשהחשוד הבין שהצוער אינו מרפה ונלחם - ברח מהמקום במהירות'', תיאר אלוף משנה ואך.

''הצוער הפגין את ערכי רוח צה''ל כפי שמצופה וראוי מחיילים - בוודאי ממפקדים בצה''ל: חדות ונחישות, חתירה למגע - שהובילו בקצה לעמידה במשימה ולניצחון באירוע הנוכחי. אירוע זה הוא דוגמא לפעולה נכונה המבטאת את הפסוק 'ממני תראו וכן תעשו''', כתב אל''מ ואך למפקדים ולצוערים בבה"ד 1.

כאמור, צוער בגדוד 'גפן' בבה"ד 1 ניווט אתמול בכפר כעביה בצפון הארץ. לפתע עצר סמוך אליו רכב מסוג סקודה אוקטביה שחורה ובו ערבים. נהג הרכב יצא וניגש לכיוון הצוער ותקף אותו בבעיטה ברגלו, תוך ניסיון למשוך את נשקו של הצוער מכיוון הקנה.

הצוער הגיב באגרסיביות, משך את נשקו בחזרה, בעט בנהג הרכב ונתן מכת קנה לכיוון החזה של הגנב. תוך כדי דריכת הנשק על ידי הצוער המחבל ברח חזרה לרכבו ונסע.

תגובת דובר צה''ל: ''במהלך אימון צבאי הלילה באזור הגליל התחתון, הותקף צוער מגדוד גפן על ידי חשוד שניסה לחטוף את נשקו. הצוער שהיה לבדו, במהלך ניווט בדד, הגיב במהירות ובנחישות, הדף את החשוד בכוח ובכך מנע את גניבת הנשק. לאחר מאבק החשוד נמלט מהנקודה. האירוע תוחקר על ידי המפקדים בשטח והועבר לחקירת משטרה''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו