עמית סגל
עמית סגל צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הפרשן הפוליטי של חדשות 12 עמית סגל סיפר על יחסיו עם ראש הממשלה נפתלי בנט ולא הסתיר את אכזבתו מהפרת הבטחות הבחירות של בנט שלא להקים ממשלה עם לפיד ומנסור עבאס.

בראיון למוסף ״7 ימים״ של ידיעות אחרונות תיאר סגל את ביקורו הראשון בבית משפחת בנט ברעננה. "התופעה הזאת ששמה בנט מאוד עניינה אותי, בואי נגיד. הגעתי אליו הביתה, והיו תמונות של המשפחה שלו על הקיר. ואז אני רואה תמונות שלו בחיפה, עם אמא שלו, עם כיסוי ראש, ואבא שלו עם כיפה סרוגה ואני אומר, אמנם עשר שנים לפני, אבל זו הילדות שלי.

״עם הטלוויזיה, אבל לא במרכז הסלון, הרהיט העיקרי בסלון הוא ספרי הקודש. והכיפה עם הסוודר שברור לי שסבא וסבתא שלחו לו מאמריקה כי באותם ימים אין אדידס בישראל. ועל רקע זה, ברור שכשמגיע בנט ב־2013 ומדבר בשפה של הדור שלי, זה חיבור מיידי".

ובנוגע לקשרים ביניהם היום אמר סגל: ״אני לא מושקע בו רגשית. הוא כמו כתם רורשאך כזה, הוא פיזר הבטחות סותרות, וגרם לכל צד להאמין שההבטחה של הצד שלו תגבר. במין קריצה כזו. הוא אמר לי, 'תשמע, כשאתה משדר גושים תשים אותי באמצע בין גוש ביבי וגוש רק לא ביבי'. זה היה נשמע לי מאוד מוזר, אמרתי לו – 'אבל זה לא שאם יש 61 לימין ולנתניהו אתה הולך איתם', אמר לי, 'תשים, תשים'. טוב, שמנו. ומצד שני הוא מאוד כעס עליי כשאמרתי שהוא ילך עם מרצ אם זה ייתן לו סיכוי להיות ראש ממשלה.

״אחרי שהוא נהיה ראש ממשלה עם שישה מנדטים, היו לי הרבה מחשבות עגומות וקשות על הפרת הבטחות הבחירות של בנט. כולל השאלה האם הוא רימה אותי ברמה האישית, אותי עמית".