ירון דקל
ירון דקלצילום: פלאש 90

העיתונאי הוותיק ואיש התקשורת ירון דקל נפרד מצופי הטלוויזיה לקראת נסיעתו לקנדה, שם יכהן כשליח הסוכנות היהודית.

״אני נפרד הערב מהמהדורה הזו אחרי שנתיים וחצי מרתקות״, אמר דקל בסוף השבוע. ״תודה מכל הלב לעורך התוכנית אילן ליאור ולכל הצוות האדיר של כאן 11, צלמים, אנשי קול, עורכי וידאו, מפיקים, מנהלי אולפן, אנשי דיגיטל ולכל האחרים.

״ולכם הצופים - תודה רבה על הצפייה. אז בפעם האחרונה, לילה טוב ושבת שלום מירושלים, אנחנו נשתמע בעתיד״, הוסיף דקל.

כאמור, ירון דקל ישמש כנציג הסוכנות היהודית בקנדה ויגור בטורונטו. דקל, שמגיש את תכנית הטלוויזיה "השבוע" בכאן 11 ואת תכנית הרדיו "דקל לוינסון" בכאן ב', הוא בעל קריירה עיתונאית ענפה ושימש כפרשן וככתב בכלי תקשורת מובילים בישראל. עד לא מכבר כיהן כמפקד גלי צה"ל.

דקל הוא בעל תואר שני במדעי המדינה והיה בעברו שליח של רשות השידור בוושינגטון במשך 5 שנים. במהלך הקריירה העיתונאית שלו עסק בסיקור החיים היהודיים ברחבי העולם ואף זכה בפרס "בני ברית" על סדרת כתבותיו בנושא הזהות היהודית של יהודי ארה"ב. על פעילותו התקשורתית זכה בין השאר גם בפרס סוקולוב לעיתונות.

דקל מסר: ״אני שמח להצטרף למערך הגדול והמשפיע של הסוכנות היהודית ולפעול לחיזוק הקשר שבין ישראל לבין הקהילה היהודית החשובה בקנדה. העם היהודי בתפוצות ריתק אותי תמיד במהלך שנות עבודתי כעיתונאי, הן בישראל, והן כשליח רשות השידור בוושינגטון.

״אני מתכוון להקדיש את מלא מרצי, יכולותיי, וניסיוני, על מנת להוסיף ליחסי ישראל ותפוצת קנדה נדבכים חשובים נוספים. אני מודה לסוכנות היהודית ולמנכ"לית אמירה אהרונוביץ, שמצאו אותי ראוי לתפקיד המשמעותי הזה", הוסיף דקל.