ערן זהבי
ערן זהבי צילום: Roy Alima/Flash90

גדול הכובשים הישראליים בכל הזמנים. אחרי שהודח עם קבוצתו ההולנדית בשלב הפלייאוף של מוקדמות ליגת האלופות כשהחמיץ בענק מול שער ריק, החזיר הערב (מוצאי שבת) ערן זהבי כמו שרק הוא יודע כשגבר יחד עם קבוצתו במסגרת המחזור השלישי של הליגה ההולנדית בתוצאה 2:5 ויחד שמרו הם על מאזן מושלם מתחילת העונה.

זהבי כמו זהבי ידע לשים את החמצת הענק שלו מאחור ולהתרכז במשחק הערב בניסיון להשוות ואולי אף לשבור את שיאו של אחד מגדולי חלוצי הכדורגל הישראלי בכל הזמנים, אלון מזרחי 'האווירון'.

בדקה ה-56 זה אכן קרה, כשזהבי שם סוף לחלומות של היריבה כרונינגן שביצעה מהפך בפתיחת המשחק בתוך 4 דקות וכשלוח התוצאות הראה 2:3 שברירי לזכות קבוצתו פ.ס.וו. לאחר כמה דקות מותחות של בדיקה ב-VAR, אושר השער שהעלה את זהבי לראשות טבלת הכובשים הישראליים הגדולים ביותר יחד עם אלון מזרחי כשלשניהם יש כעת 334 שערי קריירה בכל המסגרות המקצועניות.

אך בעוד מזרחי כבש את שעריו בעיקר בליגה הישראלית המקומית, זהבי עושה זאת בליגות הכדורגל העולמיות, במפעלים אירופיים ובסטייל. היד עוד נטויה והעונה עוד ארוכה. זהבי יחכה לשבירת השיא ואולי אף יעשה זאת במדים הלאומיים של נבחרת ישראל בכדורגל במסגרת מוקדמות מונדיאל 2022 בשבועיים הקרובים.