פרופ' מבורך
פרופ' מבורך צילום: דוברות הדסה

פרופ' דרור מבורך, מנהל מחלקת קורונה בבית החולים הדסה, הזהיר היום (ראשון) מפני סכנת הדבקה המונית בפתיחת שנת הלימודים ברביעי הקרוב. לדבריו, פתיחת שנת הלימודים במגזר החרדי הוא סימן אזהרה.

"זה רגע מסוכן, הרבה כיתות ייסגרו ברגע שייפתחו זה יעשה בלגן ויגרום לחוסר אמון במערכת", אמר מבורך בשיחה עם ינון מגל ובן כספית ב-103FM.

למעלה מ-14 אלף מאומתים בסוף השבוע לקורונה עם יותר מ-700 חולים במצב קשה, ובעוד שלושה ימים מערכת החינוך אמורה להיפתח. "כולם רוצים את רווחת הלימודים ואת הצורך של התלמידים לחזור לבית הספר. התזמון הוא קצת בעייתי, יש רושם שהמערכת לא לגמרי מוכנה, יש בעיות שלא מדווחות, לא ברור מה גורלם של 30 אלף מורים שלא התחסנו. המגפה בעיצומה יש לנו תחזיות שהיא עומדת להיעצר אבל לא הייתי לוקחת החלטות רק לפי הנומורלוגיה הזו, יש פה שאלה של ניהול סיכונים", הוא הסביר.

פרופ' מבורך המשיך ואמר, "כשאני רואה את המצב הזה בירושלים, ובישראל עם 700 חולים קשים, ועשרת אלפים מאומתים בכל יום, אני הייתי דוחה את שנת הלימודים. מבחינת ניהול סיכונים זה רגע מסוכן. הרבה כיתות ייסגרו ברגע שייפתחו זה יעשה בלאגן וזה יעשה חוסר אמון במערכת, היא לא מאוד מוכנה בהתחשב במצב הכללי שבו אנחנו נמצאים", הזהיר.