חבר הכנסת יום טוב כלפון מ'ימינה' מסכם בהתפעלות רבה את ביקורו של ראש הממשלה, נפתלי בנט, בבית הלבן ומספר על השינוי שהוא חש ביחסם של רבים בציונות הדתית למפלגה ולממשלה.

"ראיתי שם ראש ממשלה שעשה קידוש ה' גדול. הוא הצהיר בפני כל העולם שהוא בא מירושלים, בירת הנצח של העם היהודי, הצהיר שהוא נגד מדינה פלשתינית ובעד הרחבת התנחלויות. ראיתי שם את אותו אדם שהצבעתי בשבילו ב-2013 לעמוד בראש הבית היהודי", אומר כלפון ומוסיף כי החלום שליווה אותו במשך שנים היה לראות בראש המדינה ראש ממשלה מהציונות הדתית המדבר בשם ערכי עם ישראל ארץ ישראל ותורת ישראל, "לראשונה הערכים הללו נכנסו לבית הלבן והופצו לעולם כולו. מאוד התרגשתי מזה".

עוד הוא מציין את התרגשותו לראות את ראש הממשלה מניח תפילין, מקיים סעודת שבת ותפילות במניין ליד הבית הלבן, "בעיני מאוד חשוב שזה ראש הממשלה של המדינה היהודית".

באשר לתוקפי ראש הממשלה כנוכל שגנב את קולות בוחריו אומר חבר הכנסת כלפון כי מטרת שיח זה היא להסית את כולנו מהמהות ובמהות, הוא סבור, אין אפשרות לבקר את בנט שמדבר על ערכים יהודיים ודתיים. כאשר זו המציאות, סבור כלפון, מתמקדים בפייק כמו ההירדמות של ביידן והקידוש מול המצלמות בשבת, מה שלא היה. לטעמו של כלפון מדובר בשיטת פייק ניוז שמאחוריה הליכוד ונתניהו.

כמייצג את קהל עולי צרפת אומר חבר הכנסת כלפון כי רבים בציבור זה תומכים בליכוד אך ב'ימינה' הצליחו להעביר תומכים מהליכוד אליהם. עם זאת הוא מציין כי אכן רבים מקהל זה מאוכזבים, אך לצידם גם כאלה שלא אהבו את האופן בו הורכבה והוקמה הממשלה, אך הם מעוניינים לראות כיצד הממשלה תתפקד והיא תיבחן לגופם של דברים, ובהיבט זה, מזכיר כלפון את דברי בנט נגד מדינה פלשתינית ובעד הרחבת ההתיישבות.

על החלטת שר הביטחון לאשר בניה פלשתינית אומר כלפון כי עמדתו האישית מנוגדת למהלך שכזה, ואם יש צורך לבנות לפלשתינים הרי שנכון לעשות זאת בשטחי A ו-B ולא בשטחי C, אך עם זאת יש לזכור שחלק מהתכניות שאושרו הם ירושה מהממשלה הקודמת.

באשר לפגישת שר הביטחון ואבו מאזן מביע כלפון תקווה שבפגישה הבהיר גנץ לאבו מאזן שהמשך התמיכה בטרור והעברת משכורות למחבלים יביאו לקריסתו, שכן במלחמה בטרור אין מחלוקת בין ימין ושמאל בישראל. האם אכן זה מה שאמר גנץ לאבו מאזן או שמדובר רק בתקוותיו של כלפון? להערכתו של כלפון לא מדובר בהנעת הליך מדיני, כפי שהבהיר זאת ראש הממשלה עצמו, ולהערכתו העיסוק במפגש בין השניים היה אך ורק בסוגיות ביטחון ולא מעבר לכך. "אני מאוד מקווה שעבר מסר לאבו מאזן שאם הוא ימשיך לתמוך בטרור תעמוד מולו ממשלה איתנה".

עוד העלינו בשיחה עם חבר הכנסת כלפון את סוגיית הצעת החוק שהוא עצמו העלה להחמרת עונשם של מציתי היערות. לדבריו מבדיקות אירועי העבר ברור שמאחורי ההצתות עומדים גורמים ערבים שביצעו את המעשה על רקע לאומני. בעיניו מדובר בטרור לכל דבר שלא רק יכול לגרום לפגיעות בנפש אלא גם מביא להשמדתם של עשרות אלפי דונמים, בעוד כמעט ולא קיימת הרתעה מול המבצעים.

משום כך מבקשת הצעת החוק של כלפון להציב ענישת מינימום של חמש שנות מאסר על אירועי הצתה שכאלה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו